Luulin päässeeni sinusta

Luulin tunteiden kuolleen, mutta ei taas ne heräsivät kun otit yhteyttä pitkän ajan kuluttua. Voisiko sopia kaiken ja aloittaa jotain uudelleen vaikka ei se olisikaan viisasta. Ikävä on ja niin varmaan sinullakin. En pahaa sinusta ajattele. Odotan, että uskallat itse en uskalla.
2214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Menneitä ei tarvii muistella jos se siitä on kiinni.

Helposti ne herää jos on voimakkaat tunteet taustalla.

Äänestä

mitäs vielä oottelet jos ystäväsi on jo ottanut yhteyttä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aito nainen kirjoitti:

Luulin tunteiden kuolleen, mutta ei taas ne heräsivät kun otit yhteyttä pitkän ajan kuluttua. Voisiko sopia kaiken ja aloittaa jotain uudelleen vaikka ei se olisikaan viisasta. Ikävä on ja niin varmaan sinullakin. En pahaa sinusta ajattele. Odotan, että uskallat itse en uskalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu