En muka kelpaa vaikka sanon kaikille et oot kaunis ja tällee. No aika säälittävää minusta, mitä sitä pitää tehdä ja sanoa et saa naista??
Ootte säälittäviä tytöt
Eräs trotskilainen
44156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Eräs Trotskilainen, you dirty bastard.
Trollianalyysi!
Tämä provoilualoitus on tehty meidän kaikkien tunteman Trotskilaisen nikillä, joten se laskee uskottavuutta. Myöskin teksti on hyvin epätrotskimaisesti kirjoitettu, ja tässä vaiheessa ei ole enää epäselvyyksiä onko Trotskilainen tämän oikeasti kirjoittanut. Tämä on todennäköisesti sama tyyppi joka pölli Trotskin nikkiä aikaisemmin. Viestin takana on todennäköisesti 10v Es-jonne, tai joku avuton nörtti joka purkaa pahaa oloaan toisen nimimerkillä. Annan trollille arvosanaksi 2/5, huono yritys ja ei naurattanut.
Ха-ха :D
Ehkä pikku trollimme ottaa tästä opikseen. Jos hänellä on aikaa kirjoitella trolleja, hänellä pitäisi olla aikaa ottaa trollattavasta selvää edes kirjoitustyylin verran.
Trotskilla taitaa olla ihailija, koska Trotskin nimellä on tehty ny pari postausta. Xaxaxaxaxaxa
Sweet 16 btw :3
Pulu, oletko jaksanut miettiä kunnolla edes sitä, että trotskilainen mies vai nainen? No et. Mutta hyvä yritys, tämä oli vähän parempi trollaus kuin eilinen. Siitä huolimatta et ole osoittanut tässä lajissa vielä erityistä lahjakkuutta ja tämäkin esitys on korkeintaan keskinkertainen.
Ja ehkä trollin kannattaisi ottaa paremmin selvää henkilöstä, jona esiintyy. Koska trotskilaisen sukupuoli on tarkoin varjeltu salaisuus, samoin kuin hänen seksuaalisuutensa, emme voi tietää himoitseeko hän edes naisia. Kannattaa jatkossa trollailla aiheista, jotka ovat jotenkin mahdollisia ko. henkilön keskustelunaiheiksi.
Naisten kollektivisointi olisi voinut mennä läpikin. Tai sitten vaatimus, että Hakaniemen tori pitää muuttaa perunapelloksi, jossa jokaisella toimeentulotuella elävä viljelee omaa aariaan. Jos välttämättä haluaa tehdä seksuaaliaiheisen trollauksen, niin kiintymys puhelinpylväisiin tai parvekkeenkaiteisiin olisi voinut toimia.
Hitto, pitääkö meikkikurssin lisäksi järjestää trollauskurssejakin?
Mie ainasi luulen (90% varma)kumpi trotski o......
Niin, Hakaniemen torin tosiaan voisi muuttaa perunapelloksi, ja kommunistisessa yhteiskunnassa sinun puolisosi olisi periaatteessa minunkin, joten olisimme lopulta kaikki naimisissa keskenämme...
Tai ei sittenkään. Meinasin itsekin mainita tuosta, että eihän teistä kukaan tiedä miun sukupuoltani. Se taitaa vaikeuttaa olennaisesti trollien työtä, siinähän arvailevat.
Ruvetaanko arvailemaan? Suuri gallup!
Trotskilainen on mielestäni
[ ]tyttö
[ ]poika
Mun mielikuvissani hän on poika, ehkä koska kaikki tuntemani kommunistit ovat poikia ja koska muutenkin olen taipuvaisempi ajattelemaan asioita maskuliinimuodossa. Valtavirrasta poiketen autoni on aivan varmasti poika (useissa kielissä autot ovat feminiinisiä).
Mie olen ihtekin aikonut kysyä sitä. Pistäkäähän arvauksia tulemaan, hyvät "toverit"!
Alfa Romeo on bikinikunnossa oleva nainen, Mini Cooper kiukutteleva pikkutyttö ja Volswagen Kleinbus jo parhaat vaiheensa ohittanut emäntä.
Entä mikä minä olen?
Olet perustyyppi, jolla on palovammoilta suojaava voimakenttä. Et usko Jumalaan, kannatat trotskilaisuutta, fantasioit Stalinin avulla ja pidät rollaattoreista. Vanhusten vaipat eivät miellytä, etkä ole varma sukupuolestasi. Alepa on kantapaikkasi ja Valintatalo vihollisleiri. Heilut kirveen kanssa ja kärsit parafilioista.
Sinullahan se rollaattorifetissi oli. Miten niin kärsin parafilioista ja fantasioin Stalinin avulla?
Sinähän sen tiedät...
No koita nyt edes arvata niitä parafilioita. Mie haluan tietää, mitä kaikkea kieroa sinä keksit.
En taida uskaltaa arvata. Saatan oppia tietämään hieman liikaa.
Tällä pääset alkuun:
http://fi.m.wikipedia.org/wiki/Parafilia
Ehkä opit jotakin uutta itsestäsi. Minäkin opin luettuani kahdeksanvuotiaana oireyhtymäluttelon läpi. Joka tapauksessa tulet viisaammaksi.
Mulla on ainakin mielikuva että hän olisi poika. Toivon kovasti että hän olisi tyttö. Trotskilainen, onko sulla kik?
Ei ole kikkiä, mutta äkkiäkös mie pykään sellaisen. Jaksaisiko?
Oletin pitkään ilman muuta, että olisit poika. Vasta edellinen trolliketju sai minut huomaamaan, etten oikeastaan tiedä sitä.
Itselläni muuten on sama ominaisuus: jos kirjoittelen sukupuolettomalla nikillä, minua luullaan yleensä mieheksi.
Kelailin vähän noita sun juttujasi, ja mietin sitäkin että aspius saattaa nostaa sitä todennäköisyyttä, ettet käyttäydy stereotyyppisesti. Tosin olen joskus ihmetellyt, miten laimeasti olet tarttunut sellaisiin kunnon miesten juttuihin (hilavitkuttimiin, päristimiin, kapineisiin, pomminteko-ohjeeseen ym) ja toisaalta jotkut juttusi ovat oikeastaan "feminiinisiä".
Joten päädyn olettamaan että olet ehkä sittenkin tyttö.
Onko sillä väliä?
Olen vahvasti sitä mieltä, että sillä nimenomaan EI ole väliä, joten jätin sukupuoleni tahallani epäselväksi, jotteivät ihmiset loisi automaattisia stereotypioita sen perusteella. Tämän arvausleikin seuraaminen on toisaalta viihdyttävää.
Mie olen myös aspalstaa lukeneena tullut siihen tulokseen, että as-naisten aivot muistuttavat usein enemmän miesten aivoja kuin nenttinaisten aivot. Ei sillä käytännössä mitään väliä ole, kunhan vain tein huomioita.
Jaa että pomminteko-ohjeiden pitäisi kiinnostaa meikäläistä? :D
Ei, pomminteko-ohjeiden ei erityisesti "kuulu" kiinnostaa sen enempää nentti- kuin assinaistakaan :)
Sen sijaan miespuolinen, joka ei oikein lähde reagoimaan ydinonnettomuuksiin, Tselyabinskin traktoritehtaaseen, pommin räjähtämiseen ja vastaavaan, on vähän... epätyypillinen. Et ole kovin härpäkeorientoitunut. Toisaalta onhan niitä miehiä, jotka eivät ole.
Ja sitäkin mietin, miten lauhkeasti suhtauduit pakolliseen meikkauskurssiin XD
Kyllä meikkauskurssikin kävisi, sillä ainahan mie voisin maalailla jonkun toisen naamaa.
Tekniikka ei tosiaan kovin paljoa nappaa. Fysiikka on muuten helppo juttu, mutta annas olla, kun aletaan opiskella sähköliitäntöjä sun muita. Silloin mie viimeistään kuolen tylsyyteen.
Surkeaa trollia, sanoisin että 1/5.
Trotskin sukupuolesta?
Toisaalta luulen hänen olevan poika... mutta minulla on hatara muistikuva viestistä "tämä tyttö keskittyy maailman parantamiseen" tai jotain sen suuntaista...
Vai oletko kenties opettaja?
Omasta mielestäni mie kirjoitin, että " Mie taidan keskittyä maailmanparantamiseen." Opettaja?
Hehe, ja minä olen joskus ilmoittanut tekeväni jotain "muina miehinä".
Jaa, se oli sitten jotain minun sekoilujani :D.
Noh.. voin kai kertoa, ei meidän koululaiset ole kuulleet suoli24:stä... Syksyllä yksi naisopettaja hermostui ja kailotti kovaan ääneen eräälle oppilaalle: "Minä en ole nainen enkä mies, vaan minä olen opettaja!"
Joulun alla opettaja sanoi sitten olevansa nainen, joten otappa noista selvää...
Päiväkodissa minun kaveriporukkani tunnettiin lähinnä nimellä "pojat," vaikka siinä oli puolet tyttöjä. Eivät net tytöt mitään prinsessoja olleet, että sikäli se oli täysin ymmärrettävää.
Mun ollessa päiväkoti-ikäne mun parhaat kaverit oli poikia. Ehkä sit siitä johtue mien oo varma pitäskö mun ajatella ittiäni tytö ruumiissa olevana poikana vai poikamaisena tyttönä....ouon kuulosta.
Nyt kaikki o hämmentännee mun päätä noilla arvuutteluillaan. Sie trotski varmaa tiijät kumapan mie piän sua, joten en vaivau'u arvuuttelemhaa.
Paljastit itsesi! Jos olisit tyttö niin olisit sanonut "Emme me tytöt mitään prinsessoita oltu."
Mie kyllä pyrin siinä neutraalisuuteen, koska miun mielestäni ilmaisu "net tytöt" voi tässä tapauksessa pitää tai olla pitämättä sisällään myös puhujan itsensä.
Mie oon netissä ja yleensä sanotaan et "toi on poika" vaikken oikeasti ole. Surullista kun se tapahtuu netin ulkopuolella...ja opettajan suusta.
Nostin kanteen kun opettaja ei voinut uskoa sukupuoltani luokan edessä. Noh ei siinä mitään kirje kotiin ja potkut koulusta, syrjii nykyään homoseksuaalivähemmistöjä.
Ei varmaa haittaa jos kysyn et miks toi vaikuttaa trollilta?
Koska se on trolli. Mutta hieno homma, arvon trolliseni, sie osaat jo miun murretta. Onneksi olkoon, sitten vain koetat keksiä uskottavampia aiheita kuin transsukupuolisuus. Et kai oikeasti oleta, että yleisösi uskoo mitä vain?
Ei täällä paljo yleisöö oo, ellei lasketa teitä kolmea....
Ja sinua, Toveri.
Oikea sana olisi ollut sukupuolivähemmistö ja seksuaalivähemmistökin olisi vielä mennyt läpi.
Nooo, siitä tiijä, mutta tet ny kyllä opetatta tota.....ohan se aluks huvittavvaa, mut mennee sit aikanaa yli.
joo, ei kantti opettaa liikaa. Jos vaikka joskus oppiski.
Mielestäni trollin pitäisi naurattaa tai saada ihmiset uskomaan itseensä. Mielestäni Eräs trotskilainen saattaisi tosiaan olla kumpi tahansa, mutta veikkaan poikaa.
Sä oot säälittävä!