Easyloma-matkatoimisto

luotettavako?!?124

Onko kellään kokemuksia ko. matkatoimistosta? Easyloma lentäis suoraan Oulusta esim Alicanteen. Onkohan luotettava matkatoimisto? Ei löytynyt netistä kokemuksia ko. paikasta....

8

3160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gayboy27

      Ei ole,mutta otin riskin ja maksoin matkat Kanarialle. Oulusta, nimenomaan

      • himos

        On ihan luotettava. Toiminut jo pitkään ja oon käyttänyt. Toimisto Zeppelinissä.


    • Matkalle

      Tähän mennessä olen käyttänyt kerran heidän palveluitaan enkä löydä mitään moitittavaa, päinvastoin saimme hyvää palvelua. Jos jatkossa tarvitsen matkatoimiston palveluja, on ko. yritys ehdokkaiden mukana.

    • hannehenna

      Minäki kaipaisin vähän kokemuksia Easyloma-matkatoimistosta? Onko kukaan sieltä varannut matkoja ja miten sujuin loma kohteessa?

      • Kanaria_kutsuu_taas

        Kyllähän lennolle pääsee ja perillekin, mutta toivottavasti k.o. firma on päässyt alkuvaivoistaan. Ehkä hupaisin kokemus oli viime talvena "hieman luxusta- omalla taksilla koko seurueesi lentokentältä hotellille". Todellisuudessa varttitunnin odottelua neuvottelevien taksimiesten seassa kentällä. Sitten ahtaaseen pikkubussiin 12 hikisen kanssamatkustajan kanssa, jotka hilpeimpien suunsoitto
        kuului matkaohjelmaan.
        " Paluu samantapainen : pikkubussi ilman yksityisyyttä ja hinta taisi vähintään 100 euroa yhteensä. K.o. luxus on nykyisin poistettu mainoksista. Minusta on ihan mukava mennä bussissa hotellille eikä haittaa jos se kiertää muita hotelleja- siinähän sitä näkee jo paikkoja.
        Kyllä Aurinkomatkoja on välillä ikävä- harmi että lopetti Oulun lennot kun ei ole yhtä laadukasta yhtiötä tullut tilalle. Aurinkomatkojen kansiosta onneksi paikan päällä asioita voi selvitellä.


    • Aulit1

      Erittäin hyvin palvellut. Aion tilata sitä kautta myös tämän talven matkan!

    • nälkäinen

      Kävimme mieheni kanssa Kanarian saarilla. Lentokone oli Norwegianin. Ruokatarjoilu koneessa oli surkea, annosvalikoima oli pieni ja ne vähäisetkin annokset loppuivat kesken. Ei ollut kovin hauskaa saapua perille yöllä nälkäisinä. Lentokenttäkuljetus toimi, tosin menimme pikkubussilla, emme taksilla, ja kiertelimme useita hotelleja tiputtamassa muita asiakkaita kyydistä ennen omaamme. Olimme ostaneet illallisen koko viikoksi. Emme tajunneet, että ruokajuomat eivät kuulu hintaan, ensimmäistä kertaa kun ostimme puolihoidon. Missään Easyloman papereissa asiaa ei mainittu. Meiltä laskutettiin 2 euroa lasillisesta surkeaa viiniä ja kokista, ravintolan henkilökunta otti meidät silmätikukseen asiasta. Siirryimme syömän kaupungille, saimme parempaa ruokaa edullisesti ja huomattavasti parempaa viiniä halvemmalla kuin hotellista. Älkää tuhlatko rahojanne puolihoitoon! Hotellihuoneessa hotellimappi oli espanjaksi ja saksaksi, ei englanniksi. Kun valitin Easylomalle asiasta, he totesivat, että heidän infopakettinsa sisältää saman informaation. Ei todellakaan sisällä! Kaukana siitä! Huoneessamme vessan ovi ei mennyt lukkoon ja vessassa paloi valo jatkuvasti. Televisio oli ainakin 50 vuotta vanha. Ovenpielet kaipasivat maalia jne. Ei oikein vastannut käsitystämme 4 tähden hotellista. Juomat olivat surkeita, paikallisia viinoja. Ei kannata ostaa rahalla. Olisi luullut, että viini on hyvää Espanjassa, mutta sielläkin osataan tehdä bulkkitavaraa. En suosittele.

      Siirryn takaisin Ebookersin käyttäjäksi, saa matkat huomattavasti halvemmalla. Muuta iloa en keksinyt Easymatkan käytöstä kuin sen, että he järjestivät kuljetuksen hotellille. Taksit ovat Etelä-Euroopassa halpoja, joten käytän niitä jatkossa.

    • Anonyymi

      Yksi kerta riitti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2162
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1815
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1324
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      970
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      885
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      155
      859
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      736
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      709
    Aihe