Easyloma-matkatoimisto

luotettavako?!?124

Onko kellään kokemuksia ko. matkatoimistosta? Easyloma lentäis suoraan Oulusta esim Alicanteen. Onkohan luotettava matkatoimisto? Ei löytynyt netistä kokemuksia ko. paikasta....

8

3076

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gayboy27

      Ei ole,mutta otin riskin ja maksoin matkat Kanarialle. Oulusta, nimenomaan

      • himos

        On ihan luotettava. Toiminut jo pitkään ja oon käyttänyt. Toimisto Zeppelinissä.


    • Matkalle

      Tähän mennessä olen käyttänyt kerran heidän palveluitaan enkä löydä mitään moitittavaa, päinvastoin saimme hyvää palvelua. Jos jatkossa tarvitsen matkatoimiston palveluja, on ko. yritys ehdokkaiden mukana.

    • hannehenna

      Minäki kaipaisin vähän kokemuksia Easyloma-matkatoimistosta? Onko kukaan sieltä varannut matkoja ja miten sujuin loma kohteessa?

      • Kanaria_kutsuu_taas

        Kyllähän lennolle pääsee ja perillekin, mutta toivottavasti k.o. firma on päässyt alkuvaivoistaan. Ehkä hupaisin kokemus oli viime talvena "hieman luxusta- omalla taksilla koko seurueesi lentokentältä hotellille". Todellisuudessa varttitunnin odottelua neuvottelevien taksimiesten seassa kentällä. Sitten ahtaaseen pikkubussiin 12 hikisen kanssamatkustajan kanssa, jotka hilpeimpien suunsoitto
        kuului matkaohjelmaan.
        " Paluu samantapainen : pikkubussi ilman yksityisyyttä ja hinta taisi vähintään 100 euroa yhteensä. K.o. luxus on nykyisin poistettu mainoksista. Minusta on ihan mukava mennä bussissa hotellille eikä haittaa jos se kiertää muita hotelleja- siinähän sitä näkee jo paikkoja.
        Kyllä Aurinkomatkoja on välillä ikävä- harmi että lopetti Oulun lennot kun ei ole yhtä laadukasta yhtiötä tullut tilalle. Aurinkomatkojen kansiosta onneksi paikan päällä asioita voi selvitellä.


    • Aulit1

      Erittäin hyvin palvellut. Aion tilata sitä kautta myös tämän talven matkan!

    • nälkäinen

      Kävimme mieheni kanssa Kanarian saarilla. Lentokone oli Norwegianin. Ruokatarjoilu koneessa oli surkea, annosvalikoima oli pieni ja ne vähäisetkin annokset loppuivat kesken. Ei ollut kovin hauskaa saapua perille yöllä nälkäisinä. Lentokenttäkuljetus toimi, tosin menimme pikkubussilla, emme taksilla, ja kiertelimme useita hotelleja tiputtamassa muita asiakkaita kyydistä ennen omaamme. Olimme ostaneet illallisen koko viikoksi. Emme tajunneet, että ruokajuomat eivät kuulu hintaan, ensimmäistä kertaa kun ostimme puolihoidon. Missään Easyloman papereissa asiaa ei mainittu. Meiltä laskutettiin 2 euroa lasillisesta surkeaa viiniä ja kokista, ravintolan henkilökunta otti meidät silmätikukseen asiasta. Siirryimme syömän kaupungille, saimme parempaa ruokaa edullisesti ja huomattavasti parempaa viiniä halvemmalla kuin hotellista. Älkää tuhlatko rahojanne puolihoitoon! Hotellihuoneessa hotellimappi oli espanjaksi ja saksaksi, ei englanniksi. Kun valitin Easylomalle asiasta, he totesivat, että heidän infopakettinsa sisältää saman informaation. Ei todellakaan sisällä! Kaukana siitä! Huoneessamme vessan ovi ei mennyt lukkoon ja vessassa paloi valo jatkuvasti. Televisio oli ainakin 50 vuotta vanha. Ovenpielet kaipasivat maalia jne. Ei oikein vastannut käsitystämme 4 tähden hotellista. Juomat olivat surkeita, paikallisia viinoja. Ei kannata ostaa rahalla. Olisi luullut, että viini on hyvää Espanjassa, mutta sielläkin osataan tehdä bulkkitavaraa. En suosittele.

      Siirryn takaisin Ebookersin käyttäjäksi, saa matkat huomattavasti halvemmalla. Muuta iloa en keksinyt Easymatkan käytöstä kuin sen, että he järjestivät kuljetuksen hotellille. Taksit ovat Etelä-Euroopassa halpoja, joten käytän niitä jatkossa.

    • Anonyymi

      Yksi kerta riitti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1712
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1538
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      1003
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      899
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      861
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      826
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      768
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      760
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      740
    Aihe