Green Field Playa del Ingles

2013

Juuri 2013-2014 Green Fieldissä Playa del Inglesissä lomailleena voin sen verran kertoa kokemuksistani, että hotelli on vaatimaton. Aamiainen välttävä ja aina sama. Kinkku ala-arvoista. Munakokkeli maistui aina poltetulta jne. Mehut esanssisia.
Varsinkin allaspuolen huoneet joulu- tammikuussa todella kylmiä. Siivous todella kehnoa. Lisäksi kylpyhyuoneen lattia laminaattia, aika erikoinen valinta kosteuden kannalta...
Patjat loppu ja sohva huoneessa saastainen ja tupakantumpien reiittämä. Lisäksi wc pytty oli irti jne. Itse en enää menisi uudelleen. Tosin onneksi korjaamaan tulivat heti, kun niistä valitti. Myös huopia sai kylmäapuun.

9

1011

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • directo mogan

      Me puolelstamme olimme naapurihotellissa agaete parquessa. Huoneistohotelli, jossa laitoimme maittavat aamupalat isseksemme. green fieldin alakerran supermarketista tai naapuriston Hiperdino-kaupasta haimme kinkut munat juustot kahvit ja tuoreet leivät aamupalatarpeiksi. rantaan molemmista hotelleista on muutaman minuutin kävely. bussipysäkkejä sijaitsee myös lähellä vaikkapa las palmasiin tai toiseen suuntaan mennessä puerto moganiin. agaeten ja green fieldin ympäristöstä löytyy suomi-baareja, jos niistä tykkää. green fieldin allaspuoli näytti todella houkuttelevalta! ensi talven inglesin matka on jo työpöydällä. hotellia emme ole vielä varanneet. fayna -hotelli lähellä la sandia ravintolakeskittymää ainakin on mukava. Hyvää vuodetta en ole vielä edullisissa hotelleissa nähnyt. hauskoja matkoja kaikille!

      • ens talvena sinne ta

        Mikäli suunnittelet matkaa Inglesiin niin suosittelen huoneistohotelli (bungalow) Corona Playa:a, todella hyvä ja rauhallinen paikka. Tjareborgin tarjonnassa..


      • Elämä on valintoja..

        ..."ensi talven inglesin matka on jo työpöydällä."... Yhden kerran olen Inglesissä käynyt, enkä ole takaisin kaivannut. No, jokaisella on omat mieltymyksensä. Reilun viikon päästä lähdetään "pongaamaan" Corralejo...saas nähdä, tuleeko siellä käytyä useamminkin -"-


    • Oksettavaa

      Totta!! Jos joku erehtyy varaamaan matkan Green Fieldistä, niin kannattaa varautua astmakohtauksiin ja homealtistumisiin!! KAMALA PAIKKA! ÄLKÄÄ MENKÖ SINNE, koska terveys on siellä uhattuna. Huoneet haisevat virtsalle ja todellakin pesuhuoneissa on laminaatti. Koko hotelli on ihan pilalla ja homeinen.

    • pekele

      joku tolkku haukkumisessa geen fieldtistä,olen ollut monena vuonna siellä aina kylppärit on kaakeloitu,lattiakaivo voi olla kuivunu ja haisee silloin.vesihuuhtelu auttaa,eiks vaan

      • perseestätäähotelli

        Etpä ole sitten vähään aikaan käynny, lattiat on todella laminaattia ja vesi lilluu kylppärissä. Siivous todella huonoa, märällä mopilla luuttus lattian, huoneesta toiseen ja ei edes puhdasta vettä vaihtanut. Sain myös reikäisen lakana ja valittamalla vaihtoivat ehjän lakanan tilalle. Aamiainen oli todella samaa paskaa 2 viikkoo..


      • moppitappi
        perseestätäähotelli kirjoitti:

        Etpä ole sitten vähään aikaan käynny, lattiat on todella laminaattia ja vesi lilluu kylppärissä. Siivous todella huonoa, märällä mopilla luuttus lattian, huoneesta toiseen ja ei edes puhdasta vettä vaihtanut. Sain myös reikäisen lakana ja valittamalla vaihtoivat ehjän lakanan tilalle. Aamiainen oli todella samaa paskaa 2 viikkoo..

        No kuivallako mopilla olisi sinun mielestä pitänyt pestä?


    • jaskajapera

      Hmmm...itse olin toissavuonna viimeksi kaksiviikkoa Greenfieldsissä, huoneessa numero 224, heti pääsisäänkäynnin yläpuolella ja siellä kyllä suihkuosassa kylppäriä oli laatat ja vessaosassa laminaatti, aamupala runsas ja maittava, eihän sitä kait kaikkia tarjolla olevia eineksiä joka aamu syöty, puuroakin löytyi, leipiä useampaa lajia, ruisleipä tosin puuttui, siivooja oli ihana Maria, ja siivosi hyvin sekä tiskasi astiat että myös petasi pedit, joissa olevat petivaatteet olivat puhtaita ja ehjiä, vaihtoipa lakanatkin puolivälissä lomaamme, asiaan saattoi vaikuttaa että annoimme hänelle heti ekana päivänä Fazerin sinistä suklaata kaksi levyä, ja muutenkin aina nähdessämme huomioimme hänet halauksin:-))
      Olen ollut tuossa hotellissa kaksi kertaa aiemminkin, enkä voi yhtyä noihin negatiivisiin kommentteihin kyseisestä hotellista.
      Kuulemma menossa remonttiin, jos niin käy, niin enssyksyn Inglesin matkan joudun perumaan, muuhun hotelliin en halua.

    • Hotlat

      Heh, aivan noin....niin metsä vastaa, kuin sinne huudetaan, meillä kans hyvä kokemus tästä hotlasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      217
      4068
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2573
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2295
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1390
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1027
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      893
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      846
    Aihe