Jättäkää hyvät ihmiset jo rauhaan toisten asiat, jotka eivät todellakaan teille kuulu. Jos jonkun elämäntilanne on jostain syystä muuttunut ja sen syitä ei ole koko kylälle kerrottu, niin älkää hyvänen aika keksikö itse teiltä puuttuvaa tärkeääkin tärkeämpää tietoa. Vaikka teillä ei tunteita olisikaan, niin asianoimaisilla on. Antakaa jo ihmisten olla rauhassa ja hankkikaa oma elämä!!!!
Juorukellot Sulkavalla kilkattaa
3
424
Vastaukset
- It my life
Olen aivan samaa mieltä! Sulkavalla on ihme tapa pyöritellä ja paisutella toisten ihmisten asioita. Täällä ei ole asialla vain naiset, vaan joutavat ukot kokoontuvat jo aamusta setvimään ihmisten asioita! Pitäkää omat rappusenne puhtaana ja antakaa ihmisten elää rauhassa, iloineen ja suruineen. Eriasia sitten jos tullaan neuvoja ja apua pyytämään......!.
- Oman elämän sankarit
Joo,samaa mieltä. Ei IKINÄ SULKAVALLE. Kyllä siellä jaksetaan vatkata ihmisten asioita niin ettei aina kerkee omia ees huomaamaan.
- Miksu
En usko että Sulkava on poikkeus Suomen paikkakunnissa.
Samaa paskanjauhantaa sitä lienee joka kunnassa.
Itte en paljoa mitään tiedä mitä omalla paikkakunnalla turistaan, eikä kyllä kiinnostakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku443888Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351879Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531326- 1541202
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti41980- 190975
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.228954- 80927
- 55800
Jälkiviisauttako
Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?79799