Reikiä pukkaa.

17

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahveetunnilta

      Parraaseen työaikaan täällä veisaamassa!!Nyt se turkishaalari päälle ja töihin mars ota ohjekirja mukaan onhan se outo sana tämä työnteko......

      • INMET. LOPPUU!

        Kyllä Arton asiat on tosia. Voip Kahferi Poika juua sumpit yksin!


    • iso pulu

      Pöh ja pöh.
      Lisää liehuvia liekinvaria kaivoksen hömppätulevaisuuteen.
      Ei tule ei tule, Eurooppa kamppailee syvenevien talouskriisien kanssa, niissä on pähkinää ja hiukkasta muillekin maailmoille antaa.
      Kun kusetuksen taitaa, sitä sitten tahkotaan tieteen nimessä.

      Tutkikaa yhtä kiihkeästi, kuin "mukamas hiukkasta", perehtymällä erinomaisen runsaaseen paikalliseen pulunpaskaan, niin saatte tuloksia.


      uskokoon ken tahtoo, minä en usko cerniin, en laguunaan, enkä pulushakin pelaajiin.

    • hiukkas-huhua

      En usko minäkään.
      Yhtä uskomaton satuilu, kuin on muutkin paikalliset tarinat.

    • iso pulu

      Olemme saaneet uuden joutilaan iso pulun joukkoomme,hyvin jaksat suoltaa paskaa 24// et kai ole job"kyläläisiä?Kiitos kun liityit tähän kerhoon lahjaksi turkishaalarit mallia venäjä vielä kerran onnitelen ja muista suoltaa sitä paskaa jatkossakin...

    • pulusakki

      Meitä on jo monta, sinä, sinä ja sinä sekä minä.
      Joutilaita, veronmaksajien euroilla pelaavaa pulua.

    • ryökäle

      Hyvä siitä tulee!!

    • kirnunmäntä

      Mistä? Hallituksen jallituksesta ei hyvää saa, vaikka kuinka monta kertaa uusiksi kirnuun laittaisi ja komppania äijiä sitä kirnuaisi.

    • Valoa risukasaan

      Mahtava homma, nyt asiat nytkähtää eteenpäin. Saadaan tuo Laguna pystyyn ja lisäksi tuo voimala. Ilman noita Pyhäjärvi kuihtuu pystyyn.

    • lapsikin tuon näkee

      sempä tahtoisin nähdä? Ei riitä ihmisten elinvuodet, eikä kaupungin rahat. pohjaton kaivo, tätä huuhaata isot ukon ketkut leikkivät saavansa.

      Eikö hälytä, aikuiset leikkivät kuin lapset?
      Pankoon omat rahansa likoon 1.kerran, niin nähdään, moniko hyppää kelkasta pois.

      • Miten niin

        Mitkä "kaupungin rahat"?
        Jos tuota hanketta tarkoitat, niin eikös tuossa jutussa ihan selvään sanota: "Pumppuvoimalan kustantaisivat sähköyhtiöt ja ilmaisinlaitteen kansainvälinen tiedeyhteisö ja Suomen valtio".
        Ja EU:n aluekehitysrahalla suoritetaan aluksi tutkimuskairauksia.


      • pulusakki
        Miten niin kirjoitti:

        Mitkä "kaupungin rahat"?
        Jos tuota hanketta tarkoitat, niin eikös tuossa jutussa ihan selvään sanota: "Pumppuvoimalan kustantaisivat sähköyhtiöt ja ilmaisinlaitteen kansainvälinen tiedeyhteisö ja Suomen valtio".
        Ja EU:n aluekehitysrahalla suoritetaan aluksi tutkimuskairauksia.

        Kun et ilmeisesti tiedä huuhaa historiaa, niin sinua voi vetää edelleenkin kölin alta.
        Laittakaa asialle pulushakki-joukkue, niin ...


    • ....................

      """"18.6.2002 KP24 | Päivitetty: 18.6.2002
      Pyhäjärven teknologiakeskus valmis 2006?

      (STT, KP)

      Pyhäsalmelle Pyhäjärven kaivoskaupungin mittavan teknologiakeskuksen suunnitelmat ovat edenneet. Keskuksessa tutkittaisiin fysiikkaa ja geologiaa yhdistettynä nykyaikaiseen kaivosteknologiaan. Geopolis-teknologiakeskus tulisi Pyhäsalmen kaivokseen, joka on Euroopan syvin kaivos, runsaat 1,4 kilometriä.

      – Vastaavaa keskusta ei ole Euroopassa. Tavoitteenamme on olla viidenneksi merkittävin fysiikan tutkimuskeskus koko maailmassa, Pyhäjärven kaupunginjohtaja Pasi Vallivaara kertoo.

      Tiedemiehillekin on harvinainen mahdollisuus työskennellä kaivoksessa sijaitsevassa tutkimuskeskuksessa. Ympärillä on graniittikiveä, joka häivyttää haitallista taustasäteilyä, Vallivaara hehkuttaa.

      Tavoitteena on, että Geopolis on toiminnassa vuoteen 2006 mennessä. Vallivaara arvioi, että keskus synnyttää runsaat sata uutta high tech -työpaikkaa Pyhäjärvelle ja lähialueille toiminnan aloittamiseen mennessä.

      Hankkeella on suuri aluetaloudellinen vaikutus; se luo pysyvää hyvinvointia eteläiseen Pohjois-Suomeen eli Pohjois- ja Keski-Pohjanmaan lisäksi myös Pohjois-Savoon ja Keski-Suomeen.""""

      • koni kapina

        Ja tällä ratsulla on ratsastettu näihin päiviin saakka. Harmi vain että tähän ratsuun pääsi iskemään näivetystauti...


    • olkihattu

      Kauan on huuhailu jatkunut: "nyt se tulee, nyt juts nyt, ei kun nyt, no, ensi-vuonna, huomenna, ei kun eilenhän sen piti jo tulla."

      Lorahtihan kintuille.
      Ja tulee lorahtamaan syöksynä, vahinkoa varallisuuteemme on pahan kerran tehty.

      pankaas isot pojat, omaa henkilökohtaista rahaa pyörimään välillä.

    • 8+15=23

      Tota noin, malmi ei ole uusituva luonon vara.

    • Infoa 14.-15-1.

      kovii poikii ja tyttöjä täällä nimettömänä huutelee tyhmyyttään.
      Mars huomenna ja ylihuomenna valtuustosalliin kuuntelemaan mitä tää tutkimushomma oikeen on! Kattokaas PS -lehdestä mainos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2304
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1294
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      87
      1086
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      1012
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      159
      967
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      833
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      833
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      50
      796
    Aihe