Voiko bmv disel ottaa virtaa akkuun Kia diselistä! Bmv on vanha ja Kia 2008
akun lataus
kian omist.
3103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei voi.bemariin voi antaa lisävirtaa ainoastaan saksalaisesta autosta.saksalaisissa ja korealaisissa autoissa eri sähköjärjestelmät.
höpö höpö juttuja jos 12v jännitteisiä molemmat toimii hyvin sen joka antaa virtaa on syytä pitää moottori käynnissä ja valot parkeilla.
ensin kaapeli kiinni antavaan autoon sitten käynnistettävään samalla tavalla - eli maadoituskaapeli (mieluusti käynnistettävän auton runkopulttiin jos mahdollista ei välttämättä akkuun)
tarkkana napaisuuksien kanssa punaiset punaisiin ja maat maihin (- MIINUS)
anna käyvän auton ladata käynnistettävää autoa muutama minuutti ennen starttiyritystä.
kun startti onnistuu kaapelit irti päinvastaisessa järjestyksessä varoen ettei ne osu minnekään ei edes toisiinsa, mieluusti kaapeli kerrallaan ja takakonttiin.
aasialaisten sähköt on sen verran epävakaat ja vaihtelevat, että iso riskihän tuossa on laatuauton kannalta.