Pulkkamäki

Löytyykö Mikkelistä jo näillä lumilla jonkinlaista pulkkamäkeä, ei tarvitse olla hurjakaan, jotta aikuinenkin uskaltaisi mäkeen. Mieluummin likeltä keskustaa.
23052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lehmuskylän leikkikentän pulkkamäki.

Äänestä

Ennen vanhaan paras pulkkamäki oli hänskissä, Siinä Mikonkadun ja Nuijamiestenkadunkulmasta alas, vauhti oli huima, mutta ei vienyt ainakaan autotielle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


12asd34 kirjoitti:

Löytyykö Mikkelistä jo näillä lumilla jonkinlaista pulkkamäkeä, ei tarvitse olla hurjakaan, jotta aikuinenkin uskaltaisi mäkeen. Mieluummin likeltä keskustaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu