Ostin juuri moisen Golfin ja 600km:n jälkeen mottoritehot katosivat (siis entisestään :). Alakierroksilla käy hyvin eikä nyi eikä yski. Ylimääräisiä ääniä ei kuulu. Moottorissahan ei ole edes turboa vikaantumassa.
Mikä siis voisi olla ongelman syynä?
1,9 SDI vm -98 tehot katosivat
8
191
Vastaukset
- 11+16
Kierrätysventtiili
- joopa joo
missä se on ja voiko toimintaa testata?
- Vie paaliin
1,9 SDI:ssä ei ollut tehoja edes tehtaalta lähtiessä...
- joopa joo
voi voi kuinka rakkaita ovat jokainen niistä 68 hevosvoimasta, eikä niitä paalata. Ja nyt kävi niin, että ollessani hotellissa yötä, pidin autoa lämpimässä tallissa. Ja kuinka ollakaan täydet tehot palasivat. Mutta sitten kun auto taas seisoi pakkasessa päivän, niin tehot menivät uudelleen. Olisiko polttoainesuodatin tukossa/vesi?
- aaaaaaz
polttoainesuodattimen pohjassa saattaa olla ruuvi, mistä voit päästää veden ulos. vedenpoisto kannattaa tehdä jo ennen pakkasia.
- Akseli Taka
aaaaaaz kirjoitti:
polttoainesuodattimen pohjassa saattaa olla ruuvi, mistä voit päästää veden ulos. vedenpoisto kannattaa tehdä jo ennen pakkasia.
Voi jestas mikä Pässi ei tuonkaan ikäisessä ole mitään proppua suodatin vaihdetaan aina uuteen.
- Rotuari
Akseli Taka kirjoitti:
Voi jestas mikä Pässi ei tuonkaan ikäisessä ole mitään proppua suodatin vaihdetaan aina uuteen.
Katsos katsos vanha tupajäärä Golfari... on palannut kentälle. Potkiko ne Audi-palstalta pois kun kehuit omistavasi 35k€ wannabe Audin. Mitä jos pyytäisit hoitajalta Tenan vaihdon, iltamaidon ja -lääkkeet pää tyynyyn ja uuteen huomiseen jos silmät aukeaa. Olisit voinut tuon vastauksesikin muotoilla esim. muotoon " polttoainesuodatin kannattaisi vaihtaa koska oireet viittaavat siihen"
Mutta ei, vanhalla impotentilla seisoo järki ei m...na ja johonkin se seksuaalinen turhautuminen on purettava.
- etanoooli
Dieselin pa-suodatin kannattaisi vaihtaa joka syksy... eli uutta vaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit846004KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3125041Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202648Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei462588Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831812Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031659Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171511- 1081451
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331383seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1181376