Senegambian dublettihuone

Lähtöpäivä 28.2

Onko kokemusta Senegambia Beach hotellin dublettihuoneesta? Olemme olleet useita kertoja 2h huoneessa, mutta ovat vähän ankeita ja ahtaita. Hotellin sijainti ja puolihoito ovat niin hyvät, ettemme haluaisi mennä esim Sheratoniin. Ovatko dublettihuoneet myös kahdessa kerroksessa, onko oma parveke (ei läpikulkua)?

1

2128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Simppa2

      Palasimme viikko sitten. Olimme varanneet duplettihuoneen ja emme katuneet valintaamme. Huone oli päärakennuksessa ja se käsitti tilavan olohuoneen, makuuhuoneen ja kylpyhuoneen. Yhteensä neliötä oli arvion mukaan kuutisenkymmentä. Huoneet olivat myös remontoitu ja vastasivat eurooppalaista hyvää tasoa.

      Olohuoneessa oli ilmastointi, tv, jääkaappi (maksulliset juomat), vesipiste, vedenkeitin, sohva, pari nojatuolia, pöytiä 2 kpl ja tuolit.

      Makuuhuoneessa oli kaksi erillistä sänkyä, jotka olivat laitettu yhteen, yöpöydät, pöytä ja tuoli, kaksi vaatekaappia (kassakaappi), tv ja ilmastointi. Myös hiustenkuivain löytyi huoneesta. Sen sijaan shamppoota ei löytynyt.

      Ainut huono puoli huoneessamme oli näkymä makuuhuoneesta. Se oli viereiselle kujalle. Sen sijaan tilavalta terassilta oli näkymä rauhallisemmalle uima-altaalle.

      Huonteita on myö toisessa kerroksessa. Niissä on pareke.

      Huoneessa oli allaspyyhkeet, mutta ne eivät olleet kovin isoja. Rannan allasalueelta sai kuitenkin 50 dalasilla uusia pyyhkeitä. Kävimme maksamassa ne pienessä valkoisessa kopissa olevalle naiselle ja saimme siitä kuitin, jonka annoimme allaspojalle. Hän kävi hakemassa meille ylimääräiset pyyhkeet

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      85
      2167
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1750
    3. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      69
      1513
    4. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      75
      1274
    5. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      26
      1174
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      77
      1171
    7. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      48
      1153
    8. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      59
      1061
    9. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      38
      974
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      943
    Aihe