Mulla on ollut jo pitemmän aikaa ongelmana pahan hajuinen vuoto yhdynnän jälkeen... tai siis oikeastaan se sperma mikä valuu yön aikana pikkareihin haisee ihan kamalalle, semmonen tosi kitkerä ja voimakas haju. Aikaisemmin näin tapahtui vain silloin kun oli e-pillereiden taukoviikko, nykyään joka kerta... Oikeastaan vaiva alkoi kun minulla todettiin klamydia ja sain siihen sen antibiotin kerta-annoksena. voiko olla että klamydian lähteminen sekoitti jotenkin bakteeri tasapainon alapäässä? klamy ehti olla mulla 3-vuotta ilman oireita.
muilla mitäään kokemusta asiasta?
muilla mitäään kokemusta asiasta?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mun mielestä sun kannattais ottaa lääkärinaika ja kysellä tuosta asiasta.
Älä jätä spermaa valumaan emättimeesi vaan huuhdo se heti nussinnan jälkeen suihkulla tai ruuttakannulla pois.
Siis tietysti pesen värkkini seksin jälkeen mutta ei se kaikki sieltä pois tule... eihän sieltä sisältä saisi edes pestä vai olenko väärässä?
Saa suihkuttaa emättimen pohjastakin haalealla vedellä ja pienellä paineella. Voitte myös käyttää kandomia poannessanne, niin ei tule miähnää vittuun.