Asiakas on aina oikeassa!
Hyvä palvelu on mielestäni se kun asiakkaana tulen paikalle (sama minne) niin minut otetaan huomioon ihmisenä ja annetaan sellaista palvelua mitä tarvitsen. Hyvään palveluun kuuluu myös ystävällinen käytös ja kohtelias puhe, eli kiitetään ja toivotetaan esim. ravintolassa hyvää ruokahalua ja poistuessani hyvää jatkoa jne.
Asiakaspalvelussa oleva tulisi aina muistaa että se on asiakas joka "maksaa hänen palkkansa" ja jos on palvellut asiakasta hyvin hän tulee uudestaan tai suosittelee paikkaa tuttavilleen.
Esim. kaupan kassalla hihnatyötä tekevää varmaan alkaa tympimään pitemmän päälle kun joutuu olla naama hymyssä kokoajan, siinä helposti unohtuu hyvät käytös tavat varsinkin jos on saanut huonoa palautetta asiakkaalta, aina ei muisteta edes tervehtiä. Silloin kannattaisi muistaa mikä kuuluu kassan työhön: 1)hyvä asiakaspalvelu, 2) kuka sen rahan sinne tuo: asiakas.
Asiakkaan olisi hyvä muistaa myös hyvä käytös niin palvelu pelaa molemmin puolin ja kaikki ovat tyytyväisiä.
Monesti olen huomannut että jos asiakaspalvelija on tympeän oloinen, siihen auttaa pieni ystävällinen lause tai yleensäkin jotain positiivista sanottavaa, kyllä asenne ja ääni muutuu kellossa ja tulee hyvää palvelua.
Keskustele Soneran liittymistä ja palveluista.
Sonera.
1
169
Vastaukset
- Asiakas on
Sonera Sopiva Näppärä Plus Netti
200min 100pkl 7Mbit
Tuossa taitaa olla 10gt netti raja nimenomaan kun laitetaan plussalle eli nostetaan 7Mbits
Näin näyttää "Minun Sonera" sovellus puhelimessa, netissä tätä 10gt rajaa ei näy
VAIN 1gt
Mikä tässä on oikeaa tietoa?
1gt vai 10gt ??????? 17,40€/kk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873472Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41564Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51352- 261216
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47866Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70852Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t33802Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47790Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4737