Keskustele Soneran liittymistä ja palveluista.

Sonera.

Asiakas on aina oikeassa!

Hyvä palvelu on mielestäni se kun asiakkaana tulen paikalle (sama minne) niin minut otetaan huomioon ihmisenä ja annetaan sellaista palvelua mitä tarvitsen. Hyvään palveluun kuuluu myös ystävällinen käytös ja kohtelias puhe, eli kiitetään ja toivotetaan esim. ravintolassa hyvää ruokahalua ja poistuessani hyvää jatkoa jne.

Asiakaspalvelussa oleva tulisi aina muistaa että se on asiakas joka "maksaa hänen palkkansa" ja jos on palvellut asiakasta hyvin hän tulee uudestaan tai suosittelee paikkaa tuttavilleen.

Esim. kaupan kassalla hihnatyötä tekevää varmaan alkaa tympimään pitemmän päälle kun joutuu olla naama hymyssä kokoajan, siinä helposti unohtuu hyvät käytös tavat varsinkin jos on saanut huonoa palautetta asiakkaalta, aina ei muisteta edes tervehtiä. Silloin kannattaisi muistaa mikä kuuluu kassan työhön: 1)hyvä asiakaspalvelu, 2) kuka sen rahan sinne tuo: asiakas.

Asiakkaan olisi hyvä muistaa myös hyvä käytös niin palvelu pelaa molemmin puolin ja kaikki ovat tyytyväisiä.

Monesti olen huomannut että jos asiakaspalvelija on tympeän oloinen, siihen auttaa pieni ystävällinen lause tai yleensäkin jotain positiivista sanottavaa, kyllä asenne ja ääni muutuu kellossa ja tulee hyvää palvelua.

1

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asiakas on

      Sonera Sopiva Näppärä Plus Netti

      200min 100pkl 7Mbit

      Tuossa taitaa olla 10gt netti raja nimenomaan kun laitetaan plussalle eli nostetaan 7Mbits

      Näin näyttää "Minun Sonera" sovellus puhelimessa, netissä tätä 10gt rajaa ei näy

      VAIN 1gt

      Mikä tässä on oikeaa tietoa?

      1gt vai 10gt ??????? 17,40€/kk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4187
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3465
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      35
      2994
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2558
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2177
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1949
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1939
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1807
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      392
      1511
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1308
    Aihe