Mitens Porin julkisen puolen hammashoitoon

saa aikoja? Kuinka pian olette saaneet ja minne/keille?
12120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tänään saatu aika 4 kuukauden päähän. JEEE!!

Äänestä

Mikä tässä oikein mättää kun ennen lekuriin pääsi inhimillisen odotusajan jälkeen?
Onko nykyään vähennetty väkeä niin paljon ettei ole tekijöitä vai mistä johtuu? Luulis että hammaslääkäreitä valmistuu paljonkin nykyään.Meneekö verovaroin koulutettu väki sitten ulkomaille poraamaan hampaita ja yksityisiin firmoihin?
Ei tämä nyt oikein selity silläkään että väki mussuttaa enemmän karkkia kuin ennen.

Äänestä

Aika hyvä vaihtoehto kunnalliseen hammashoitoon on Meidän klinikka Väinölässä. Hinnat ei juurikaan kalliinpia ja ajan saa saman tien.

Äänestä

En nyrt riedä. Kaksi miestä paikkasi samaa hammasta eikä se kuntoon tullut. Maksoi aika paljon.
Kandi paikkasi rannassa eikä siitäkään tullut mitään.Hinta sikamainen.

Äänestä

Rannassa no joopa joo. kenellä hyvänen aika on varaa avata siellä edes ovea? Julkisestakaan ei oikeen tule mitään, saat ajan 3-4kuukauden päähän ja se perutaan tai siirretään useamman kerran vielä puolestasi eteenpäin. Paras vaihtoehto alkaa olemaan että tekee muutaman päivän reissun tallinnaan, laittaa kaikki hampaat kerralla kuntoon puoleen hintaan suomen yksityisistä ja tuo samalla kunnon tuliaiset. Niin, ja myös tallinnassa paikatuista leegoista saa kelakorvauksen suomessa ! Homma toimii kokeiltu on.

Äänestä

Aika 5 kuukauden päähän ja yleensä aikaa tarjotaan aina yksiltä ja samoilta (lopuilta ei saa aikaaa lainkaan). Joku mättää ja pahasti?

Äänestä
  • Silloin kun laki muuttui, että kaikille kunnallinen hammashuolto, pieleen meni. Siellä käyvät varakkaat, joilla olisi varaa yksityiseen. Sairaskassaan kuuluvat käyttävät kunnallista, vaikka kassat korvaa hammashoitoa. Rikkaat ihmiset ovat ahneita ja nuukia. Vanha laki oli parempi.

    Äänestä

Tänään varasin keskushammashoitolaan ja aika on 26. kesäkuuta.

Äänestä
  • Kävin eilen hammaslääkärissä.

    Varasin ajan aamulla
    Sain ajan samana päivänä
    Palvelu oli loistavaa
    Hammas on nyt kunnossa

    Paikka bepop...ja oli edullinen (suhteellinen käsite), vaikka yksityinen

    Äänestä

Viimeksi kun kysyin ei saanut aikoja ollenkaan. Jonot niin pitkät.. Soittelivat vuoden päästä että nyt ois aikoja.....

Mene yksityiselle jos on hiukankin vaikeampi juttu. Mulla pilasivat pari hammasta väärin paikkaamalla ja lopuksi olisivat kädettömyyttään repineet irti. Yksityisellä laittoivat kuntoon eikä kuulemma ollut kovin vaikea projekti. kiire kunnallisella puolella vaan niin kova etteivät osaa tehdä muuta kuin vahinkoa....

Äänestä
  • olin kunnallisella. Aika oli tilattu 6kk sitten klo 9, kahvihuoneessa helvetillinen pulina 9,20 saakka toiminpide 20 minsaa lasku tunnista 46€. Luulisi pärjäävän kilpailussa yksityisille.

    Äänestä

Porin kunnal.hammashoito on SUURI VITSI. Jos tilaa ajan, sen saa 4-6 kuukauden päähän.
Niin jos on reikiä, saa taas uuden ajan 4-6 kuukauden päähän. Siis hampaita paikataan puolen vuoden välein.

Ei voi muuta kuin NAURAA ..........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


isojono kirjoitti:

saa aikoja? Kuinka pian olette saaneet ja minne/keille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu