Matkalle :)

Onko muita jotka olisivat suunnitelleet matkaa Egyptiin ajalle 22.02-28.02
Itse olin ajatellut meneväni Cairoon
5284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei ole.
Mene vain.

Äänestä

En ole tuolloin, mutta matka varattu kesäkuun alkuun kahdeksi viikoksi. Aurinkoa, lämpöä, vesipuisto ja snorklaus... siinä ois loman ohjelma.

Äänestä

Ei Kairossa ole mitään vesipuistoa, pöljä. Kuuma siellä on kesällä kuin helv*tissä ja aurinko on kyllä taattu. Kyllä joudut snorkailemaan sen pari viikoa ammeessa.

Äänestä

Lue Suurlähetystön matkustustiedote. Jos haluat kaupunkilomalle, olisi parempi mennä esim. Luxoriin. Tai sitten joku Punaisen meren lomakohteista on varteenotettava vaihtoehto.

Äänestä

Minä tarvitsisin matkaseuraa tuolle ajalle ! Laitoin jo itsekkin ilmoituksen asiasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie-vaa kirjoitti:

Onko muita jotka olisivat suunnitelleet matkaa Egyptiin ajalle 22.02-28.02
Itse olin ajatellut meneväni Cairoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu