Sektion jälkeiset kiputilat? Ja hormonioireet?

äipp

Sektiosta on nyt 7 viikkoa, suunniteltu oli. Ennen sitä 1 kiirr.sektio v 2009 ja alaties. 2006. No, hyvin meni kaikki, sen jälkeen ultrattukin ja kohtu siisti. Haavakin päältä siisti jne, tänään oli jälkitarkastus mutta lekuri ei osannut sanoa kiputilojen suhteen juuta eikä jaata, tyrää tms ei ainakaan tuntenut missään. Paljon ois kysymyksiä, ed.sektion jälkeen ei tälläistä ollut... Jälkivuoto loppui jo ajat sitten ja pari viikkoa sitten kun ultrattiin, niin näkyi ohut limakalvokin..

Kosketusarkuus kudoksissa navan ja sectiohaavan välissä? Ihme vihlasuja jotka heijastuu nivusiinkin... Muutenkin ihan ihme olotiloja. Osaimetän, jotkut varmaan johtunee siitä. Voiko menkat jo alkaa? Häpyluuhun sattuu kans jännästi ja alavatsaan... En ole mitään raskaampaa tehnyt. Lämpöilyä on muttajohtunee flunssasta.

Sitten nää hormonit! Huimaa, ihme olotiloja ja hengenahdistusta, turvottelua ;O (ei pitäs tukoksia tms olla, menileikkauksen jälkeen viikon ajan piikit reisiin) ym... pitkä lista. Muilla tässä vaiheessa ollut? :( Ja mitä kaikkea ne voi tehdä? Kiitti joetukäteen vastauksista:) Kuulostaa varmaan tyhmältä, mutta ei aiemmissa ole tälläistä ollut.

0

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        22
        3874
      2. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        90
        1914
      3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

        Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
        Puolanka
        90
        1319
      4. Miten suomalaiset miehet

        On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
        Ikävä
        168
        1281
      5. Anna mulle vielä tilaisuus

        näyttää kuinka susta tykkään.
        Ikävä
        56
        1139
      6. Eräs läheinen sanoi

        Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
        Ikävä
        55
        1042
      7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

        – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
        Perussuomalaiset
        190
        1018
      8. Mitkä asiat tekevät

        kaivatustasi vetovoimaisen?
        Ikävä
        61
        932
      9. Muistatko vielä

        Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
        Ikävä
        42
        896
      10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

        Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
        Sinkut
        143
        849
      Aihe