Kultarantamarina

rantakulta

Onko asiallinen, vai onko marinaa?

10

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kelwöqeiqwopej

      Ei siellä mittään oo.

    • swsdswws

      Ei oo mitään marinaa tai jupinaa

    • rantakulta

      Marina on, mutta onko kokemuksia?
      Ilmeisesti ei ainakaan niillä, jotka eivät tiedä sen olemassaolosta.

      Kiitos kuitenkin kaikille, myös niille, jotka eivät tiedä ja haluavat sen erikseen tuoda esille. Myös Teidän panosta tarvitaa :)

      • Persaukisia

        Mitä maksaa kausi ? Onko kallista ?


      • Persaukisia
        Persaukisia kirjoitti:

        Mitä maksaa kausi ? Onko kallista ?

        Onko hinnat karanneet lapasesta , vai onko vielä kipurajoilla ?


    • rantakulta

      Kipuraja on jokaisella omansa ja riippuu myös siitä, mitä rahalla saa. Hyvästä raja on korkeampi kuin huonosta.
      Esimerkiksi tulitikkuja tarvitsee niin harvoin, että voisi rasiasta maksaa vaikka kympin, mutta se tuntuu ryöstämiseltä.

      • Persaukisia

        Onko ollut paineita korottaa hintoja joka vuosi? Kerro esimerkki hinnoittelusta kyseisessä paikassa , niin saadaan me persaukiset vähän mallia maksuista kaudessa .


      • rantakulta
        Persaukisia kirjoitti:

        Onko ollut paineita korottaa hintoja joka vuosi? Kerro esimerkki hinnoittelusta kyseisessä paikassa , niin saadaan me persaukiset vähän mallia maksuista kaudessa .

        Olin kyselemässä muilta, omaa kerrottavaa minulla ei ole ellen sitten jonain päivänä parkkeeraa venettäni sinne. Siihen päätökseen olisi kiva kuulla kokemuksia, muttei niitä tunnu muillakaan juuri olevan.

        Paperilla vaikuttaa ihan hyvältä vaihtoehdolta. Sijainti on meikäläiselle oivallinen. En kaipaa juuri vettä, sähköä, vessoja/suihkuja ja ravintolaa enempää. Polttoaineta saa läheltä eikä sitä juuri laiturissa kulu, jos sei webastoa joudu käyttämään.
        Ilmeisesti paikalla on tai on tulossa jonkinlainen minimarket.

        Esitteet kertovat usein asiat kuorrutettuina. On paikkoja, joissa löytyy suihku, ravintola, sauna ja kauppa. Niistä suihku on WC-kopissa eikä vaatteille löydy naulaa, sauna on olemassa, mutei ole lämmin kuin kerran viikossa ja kaupan valikoimaan kuuluu kaksi säilykepurkkia :)

        Tosin Kultaranta on uusi, joten niiltä osin varmaankin ajanmukainen, mutta palveluja voi tehdä monella tavalla.

        Sitten on tietenkin se muu porukka. Joku tykkää juoda ja meluta, toiset taas olla enempi rauhassa. Molemmille löytyy paikkoja, mutta olisi kiva tietää etukäteen mihin kategoriaan paikka kuuluu.


    • Kultainen ranta

      Onkos tuolla muita venepaikkoja kuin osake hoitovastike? Sivuston mukaan halvin on 2,5 x 7,5 m paikka, jonka saa ostamalla 9000 euron osakkeen ja maksamala 90 euroa vuosimaksua
      http://www.kultarantaresort.fi/marina/

      • rantakulta

        Ei tietääkseni.
        Kyseessä on osakeyhtiö, jonka kulut peritään osakkailta. Velkaakaan ei taida olla, mutta tuskin kannattaa silti eläkerahoja sijoittaa voiton toivossa. Arvo on enemmän käytön puolella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      163
      10615
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      88
      7491
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      106
      7377
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7346
    5. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      22
      7321
    6. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      42
      7269
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      113
      6677
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      29
      6506
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      88
      5733
    10. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      48
      5515
    Aihe