Vittu mä vihaan mun eksää. Jos ei meillä olisi yhteisiä lapsia mä kostaisin verisesti kaiken sen aikaansaaman mielipahan ja huonosti nukutut yöt. Toivottavasti paha saa palkkansa sanonnan mukaan. Sanottakoon vielä että surkeelle äidille menee nämä terveiset..
Vihaan mun eksää
Onneksi jo eksä
10795
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei kannata vihat ketään!
Ei kannata vihat ketään!
Kyllä viha on yksi voimakkaimmista tunteista.Itse juuri vihaan ex-miestäni,joka kävi taas tuossa oven takana riehumassa. Eron jälkeen ei jätä rauhaan. Vihan voi kanavoida johonkin muuhun tekemiseen, mutta en yhtään välitä miten hänelle tulevaisuudesa käy. EN KOSKAAN HALUA HÄNTÄ ENÄÄ NÄHDÄ, ENKÄ kuulla mitään. Lasten takia samoissa juhlissa joskus joutuu olla mutta siinä kaikki. Pilannut mun ja lasten elämän..paska mies ..:(
Viha synnyttää vain lisää vihaa. Kaikkea ei voi unohtaa eikä antaa anteeksi, mutta yrittämällä tulla toimeen kaikki paranee huomattavasti. Ei ole järkeä antaa itsensä vihata jotakuta, kun se ei tuota mitenkään mitään hyvää.
Sama
Viha tuhoaa pitkässä juoksussa. Parempi antaa anteeksi. Yleensä hyvä tulee hyvää ajatellessa. Vuosien myötä huomaat, että ihmiset, jotka halusi sinulle pahaa, joutuvat usein itse kärsimään.
No, mites on Jaska, näin vuosien jälkeen, saitko kostettua mitenkään eksälles?
T. Sun entinen naapuri
Jaska on tainnut syöttää eksästään paska.puhetta ympäristöönsä, mutta niinhän ne heikot ihmiset yleensäkin tekevät. Alentamalla toista saavat kohotettua omaa egoaan.
Missä Jaskan hovi, kun ei nämä kirjoitukset nyt ota tuulta alleen??
Lapsiparat, kun on osunut tuollainen isukki kohdalle!