Olemme ryhmä sosiaalialan opiskelijoita ja haluaisimme tietää mielipiteitänne koulutehtävää varten kehittämästämme palvelusta. Palvelun tarkoituksena on tarjota nuorille äideille apua ja neuvontaa raskausaikaan ja äitiyteen Internetissä vuorokauden ympäri. Keskustelua on mahdollista käydä nimettömästi tai omalla nimellä.
Palvelu sisältäisi mm.
- yleisen chat-keskustelun, jota päivystävä työntekijä seuraa
- mahdollisuus kahdenkeskeiseen keskusteluun työntekijän kanssa (chat, mikrofoni tai web-kamera, toimistolla kasvotusten)
- kerran kuukaudessa mahdollisuus kysyä vierailevan asiantuntijan kanssa (esim. kätilö, lastenlääkäri, psykologi)
- äitiryhmiä, joissa samankaltaisessa elämäntilanteessa olevat voivat keskustella/tavata
Toivomme teiltä ajatuksia ja suoraa palautetta! Olisiko tällaiselle palvelulle mielestänne käyttöä?
Kiitokset jo etukäteen koko ryhmämme puolesta!
HUOM! Nuoret äidit - mielipiteitänne kaivataan!!
äitiverkko
2
142
Vastaukset
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nimenne? Oppilaitos johon koulutehtävä tehdään?
- Äippä 21
Kuulostaa ihan kivalle jos ei ole provo ;) olen itse saanut tyttäremme 19-vuotiaana. Viime syksynä pääsin kaupungin järjestämään tukiryhmään. Olen viihtynyt siellä ja kun olen muuttanut uuteen kuntaan muutama vuosi sitten ei ystäviä paljoa ole täällä niin olen saanut uusia tuttuja :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1133864
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413203- 2362866
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?402386- 361684
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241496Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411476- 141371
- 181345
- 221271