Aaltopelti grillauksessa! Analyysi.

Aaltopellin päällä makkaran paistamisessa on hyviä ja huonoja puolia. Rasva valuu kätevästi pois kouruja pitkin. Polttoaineena voi käyttää vaikkapa naapuriyhtiön kyllästettyjä pihakalusteita, koska tuli ei ole suorassa kontaktissa ruokaan. Toisaalta olen huolissani itse kuumentuneen pellin terveysvaikutuksista, mahtaako pellistä irrota ruokaan haitallisia aineita. Jotkin pelleistä ovat sinkittyjä, eikös sinkki tee ihmisen terveydelle hyvää?
10199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Yhtiössämme on päädytty käyttämään plannjan stiili-mallia.
Rasvanvalutuskyky on tällä ylivoimainen.
Pinnoitteesta toki nousee käry, mutta makuvivahde on tällä mallilla mielyttävä.
Ei me arskan ja tanen kanssa noista terveysjutuista tiedetä, pääasia että hyvälle maistuu.

Äänestä

Kassulla ördätään ja grillataan aaltopellinpalasen päällä, säälittäviä nämä kasarmipetterit, muu ei ole mielessä, kuin ördääminen ja aunuksen antaminen isännälle, Auts.
Täällä paremmissa Ok-taloissa, nunnauuni tulilla, Xo lasissa ja sauna valmiina, mitens kassulla, Mehmed työntää patukkaa Reiskaan ja juna kulkee, silsasaunavuoro oli eilen kello 13 ja Reiska räkii mäihää vieläkin suustaan, peräaukkokin nileen peittämä, Auts.

Äänestä

Ei oo loorti suannunna patukkoo ahteriin kun noin kirjoittelee! ei oo armeija poijjat kassulla piipahtanut!, mehmetilläkin alkoholisoituuneen puolilerrppu lerssi. Se on nyt vaan työnnettävä oma peukku persiisiin ja toisella kädellä vedeltävä eestaas

Äänestä

Aloittaja laittoi terävän analyysin kassugrillauksesta, Loordihan on aiemmin kirjoittanut tuosta aaltopellinpalasen päällä grillaamisesta, joka kasarmikeijoilla on tapana, samalla siellä ördätään ja nussitaan toisia peräholeen.
Meillä Ok-asukkailla on omat pihat ja omat ammattitason grillit, oma sauna, jossa oma lupa ja hyvä hygienia.
Kasarmin silsaisessa persenilesaunassa saa tartunnan, Loordikin sai sieltä tartunnan, Loordin työkaveri asuu kasarmilla ja näytti Loordille sukupuolielintään, jossa oli infektio, samanlainen kuin oli Loordillakin ja melko iso meisseli tällä työkaverilla...
Loordi on johtajalääkärin työssään nähnyt nuoria varusmiehiäkin ja monella on iso meisseli, kassulaisilla se on huonosti pesty ja haiseva, kun taas Ok-talojen pojilla puhda ja hyvän makuinen.njam, njam..
Loordilla käy saunassa usein varusmiehiä ja nuoria upseereitakin ja kyllä suomalaisella sotilaalla peitsi on tanassa, tiedätte varmaan mitä tarkoitan.

Äänestä

Loordihan tämänkin ketjun aloittanut ja itselleen vastailee, mielisairas pervo, tätä on avohoidon tila nykyään, kellokoskelta on prinsessat ja loordit ja keisarit siirtyneet suomi24 ja tarinaa riittää....

Äänestä

Älähän kassupetteri kiihkoile, Loordi ei ole ketjua aloittanut, Loordi on kyllä käyttänyt tuota aaltopellinpalasen päällä grillaamista sanamuotona ennenkin, koska se kuvaa kassulaisten elämäntapaa ja tyhmyyttä.
Kasarmin silsasaunassa toisiaan perseeseen nussivia kassukeijoja ei voi millään sanalla kuvata järjenjättiläisiksi, tuhnutellaaan kassulla ja aunusta annetaan isännälle.
Loordi toimii valtion palveluksessa johtavassa lääkärin virassa ja Loordi on nähnyt kassulaisten vehkeet ja aunukset, ilman kumia ei Loordi enää ota kassulaista sisäänsä, kerta opetti, huh, huh, sentään vahva lääkekuuri tehosi.
Tänään Loordilla sauna ja kaksi Ok-Omistajan poikaa(nuoria varusmiehiä ) tulee saunomaan, joten tiedätte varmaan, mitä tapahtuu, mutta hyvissä ja hygienisissä olosuhteissa, omassa talossa.

Äänestä

AUTS, tuon täytyi sattua, Loordi pamautti nyt sellaisen heijarin vuokrainkkarin päähän, että senkka nenästä lensi pitkin 70-luvun kuulastuneita kukkaistapetteja.
Kassulainen kerää leegojaan vielä vapunpäivänäkin, huh, huh.
Vuokrainkkaria osui ohimoon kunnolla ja kun läskiisäntä tulee seuraavana vuokranmaksupäivänä sovittamaan suonikasta sisään ilman tummelia tietenkin, niin tuhnueinari tietää saaneensa, huh, huh, kylmää on kyyti.

Äänestä

loordi se jaksaa vastaille itselleen, nicci vaihtuu sama höröpää asialla, pervojen pervo, ok-loordi, heh, kellokosken potilas.

Äänestä
  • nimim. "delete" yksi Loordin sivupersoonista? Entä olenko minä, joka nyt kirjoitan? Huuuu!! Tässähän menee ihan sekaisin, kun vainoharhaisena yrittää selvittää, kuka kirjoitti ja mitä.

    Äänestä

Minä en ole loordin sivupersoona, mutta sinä ilmeisesti olet, koita selvittää pääsi loordi ym ym.., kirjoituksesi ovat mauttomia, valehtelua ja törkeyksiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Njam njam kirjoitti:

Aaltopellin päällä makkaran paistamisessa on hyviä ja huonoja puolia. Rasva valuu kätevästi pois kouruja pitkin. Polttoaineena voi käyttää vaikkapa naapuriyhtiön kyllästettyjä pihakalusteita, koska tuli ei ole suorassa kontaktissa ruokaan. Toisaalta olen huolissani itse kuumentuneen pellin terveysvaikutuksista, mahtaako pellistä irrota ruokaan haitallisia aineita. Jotkin pelleistä ovat sinkittyjä, eikös sinkki tee ihmisen terveydelle hyvää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu