Kotkan tarkastuslautakunta rikkoi lakia

Tarla § 105

Kotkan tarkastuslautakunnan puheenjohtajana on demareiden Eeva-Liisa Säisä. Hän ei ole pätevä. Jos olisi, niin puheenjohtaja olisi nostanut kaupungin Kervis-asiassa tapahtuneet väärinkäytökset lautakunnan käsittelyyn ja vaatinut kaupungin virkamiehiä oikaisemaan tapahtuneet väärinkäytökset ja asiakirjavirheet.

Säisä sortui mitä alkeellisempaan lain rikkomiseen, kun hän ei puheenjohtajana pitänyt huolta kokouksen lainmukaisuudesta. Tämän laittomuuden ymmärtää, koska puheenjohjtaja on lojaali kaupungin virkamiehille ja siten puheenjohtaja peitteli kaupungin virkamiesten väärinkäytöksiä.

Haminalaisen Asko Kervisen kirjoitus Ankkurilehdessä 17.1.2014 oli asiallinen ja oikeutettu.

1

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lätkä_60

      Suomessa ei ole kuin yksi asiallinen ja ei korruptoitunut
      /tosi leipääntynyt virkamies. Muiden päivän kohokohta on huonetermarin säätö, että on varmaan lämmintä ja mukavaa.
      Tämäkin virkamies nimeltään Tarmo Pukkila, oli sosiaali ja terveysministeriön jo eläköitynyt vakuutusosaston ylijohtaja. Muut on kuraa ja poliitikkojen marionetteja, joka ikinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      279
      10263
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      243
      5969
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5414
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      95
      5038
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3305
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      8
      2700
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2592
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2424
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2254
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2197
    Aihe