Löytyisikö neuvoja ja vinkkejä? Kymenlaakson alueelta etsinnässä siis juhlapaikkaa n. 40-50 hengen hääporukalle. Ajankohtana elo-syyskuu (siis yleisesti, ei tänä vuonna) ja toiveina seuraavaa:
- Tunnelmaa ja lämminhenkisyyttä... ns. rustiikkista ja romantiikkaa (koristelemalla toki oman mielen mukaan) ajatuksena esim. puutarha/latohäät rennolla otteella. Luonnomukaista ympäristöä, vesistö ja rantasauna ehdoton plussa jos paikassa yöpymismahdollisuus n. 20 hengelle.
- Omien ruokailujen/pitopalvelun ja omien juomien järjestäminen sallittua.
Ajattelin tässä myös vaihtoehtona sellaista, että josko sitten vuokraisi vaikka jonkin järven- merenrantamökin/huvilan ja sen pihaan pystytetty telttakatos yms. Myös näihin otetaan mieluusti ehdotuksia vastaan jos kokemuksia paikoista?
Paikkaa pienille&tunnelmallisille häille kymenlaaksossa?
Loppukesänmorsmaikku
0
188
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?815047- 794869
- 1324268
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103058- 522699
- 402596
- 532247
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102221Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211850