kiitos hyvästä palvelusta porrassalmenkadulla.tarkkuus vedetty huippuun laatu suhde hyvä,sanktiot ok
parkkipirkot
kipee ukkeli
11326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Son iha oikkein että sakkoja rapsauttaavat.
Ei parane auton kans keskustassa ajellessa pysähdellä kun heti on joku lehmä sakkoa kirjottamassa. Poliisi kieltää puhelimessa puhumisen ajon aikana ja kehoittaa ajamaan tien sivuun ja tämä temppu maksaa Mikkelissä kaupunkialueella 40€. Nimimerkillä sakot 2minuutissa!
Olispa kiva nähdä kirjoittava lehmä ;)
Puhu siihen puhelimeen siellä auton sisällä niin ei tule sakkoja. Tämän vinkin saat ilmaiseksi, ole hyvä!
Se riittää että olet autossa kuljettajan paikalla. Jos pysähdyt maksulliselle paikalle, laki sanoo että olet velvollinen maksamaan siitä myöskin. ;)
Ilmainen oikaisu vinkkiisi, olkaa hyvät! :D
Ei auta narina varsinkaan nimittely.kyllä vouti kerää maksut jos et maksa näin sen pitää olla
Veit jalat suustani:D
On se vaan kumma...30.v ollut ajokortti ja kertaakaan en ole saanut parkkisakkoa tai ylinopeussakkoa. Mitenj otkut niitä saa....voisko olla omaa tyhmyyttä????
Tällä hetkellä Mikkelin "parkkipirkot" ovat luultavasti oikein yllytetty kiertämään, jotta sakkoja saisivat kadun varsille pysäköineet.
Tällähän yritetään saada väki ajamaan tuohon kalliiseen parkkihalliin.
On vain niin kaukana monesta paikasta tuo halli.
On se niin ihme että pirkot ehtivät jopa laitamille sakottamaan ja valvottua aluetta aina vaan laajennetaan.
Nuo kahden tunnin rajoitukset ovat liian lyhyitä esim. naisen kampaajalla käyntiin tai kansalaisopistossa opiskeluun ja varmasti moneen muuhunkin. Lääkärikäynnit taitavat monesti myös venyä pitkiksi.
Tällä kohdalla Mikkelissä toimii älyttömyyden huippu.
Ihmisten pitäisi voida valita, ajavatko parkkihalliin, mutta nyt pakotetaan.
Älkää valittako.jos ei raaski maksaa pysäköinnistä.lyllertäkää kaupunkiin.pysäköinti sakkoon korotus!Voisin lahjoittaa uudet työkengät parkkisiskoille.arvostan heidän työtä,joutuuvat kuuntelemaan vittuilua typerrysten suusta.TSEMPPIÄ VALVONTAAN
se yks niistä pirkoista on niin vmäisen näkönen tantta kuin vain olla ja voi