Chevyn loppuunmyynti vain kiihtyy!!! Nyt saa Malibun jo pari luokkaa pienemmän auton hinnalla ja kaikilla herkuilla!!!
http://tekniikanmaailma.fi/uutiset/chevrolet-alen-lisatarjoukset
Chevyn alennuksestakin alennusta!!
12
720
Vastaukset
- REA ALE chevy
Myös Chevrolet-liikkeissä poljetaan hintoja. GM ilmoitus loppuvuonna 2014, että Chevroletien tuonti Eurooppaan loppuu vuoteen 2015 mennessä. Ilmoitti posautti käyntiin Chevroletien alehinnoittelun.
Chevrolet-liikkeiden kuten Metro-Auton sivuilla se nähdään: "Nyt räjähtää Cruzen hinta - alennus 15 prosenttia."
http://www.iltalehti.fi/autot/2014011717929664_au.shtml- niinpä.....
Mutta ei tietenkään chevy-fanaatikkojen mielestä vaikuta millään lailla käytettyjen hintoihin. Kesään mennessä varmaan nähdään ensimmäiset pari-kolmevuotiaat Cruzet, jotka ovat vaihtoautorivissä hinnoiteltu tuhansia euroja kalliimaksi kuin upouudet alennusautot.
Ja vielä ihmetellään miksi käytetyt Chevroletit eivät käy kaupaksi...... - Torsti8448
Tää on vain markkinamiesten temppuilua...
Laitoin viestiä, että ostan (käteisellä, ilman vaihtoautoa).
Malli: Cruze SW tai Trax. Diesel.
Vastauksesti sain että ei ole yhtään (siis kuuluen alennuskampanjaan).
Niitä Cruzen 1.6 LS bensakoneella olis ollut vaikka kuinka monta (eri jälleenmyyjillä) - TraxMokka
Torsti8448 kirjoitti:
Tää on vain markkinamiesten temppuilua...
Laitoin viestiä, että ostan (käteisellä, ilman vaihtoautoa).
Malli: Cruze SW tai Trax. Diesel.
Vastauksesti sain että ei ole yhtään (siis kuuluen alennuskampanjaan).
Niitä Cruzen 1.6 LS bensakoneella olis ollut vaikka kuinka monta (eri jälleenmyyjillä)Kannattaahan se 2014 vm Trax ostaa ihan listahintaankin tehdastilauksena. Nimittäin siinä saa Opel Mokan parin tonnin alennuksella ja paremman näköisenä. Eikä tarvii Ooppelilla ajaa...
- kelpaisko ny vai ei?
luokattomat autot luokattoman halvalla
- Faxisti
Menkää ostamaan se volkkari, nössöjen auto.
- Pyynnit meni sekasin
Harmaavarpunenhan se on kuten Cruzekin, mutta valitsemalla volkkarin, tietää että saa auton, joka kelpaa vaihtoon tulevaisuudessakin.
Pelkuriksi tai nössöksi ei voi kyllä nyt uuden chevyn ostajaa sanoa, sen verran arvoitukselliset ajat kyseisen merkin tulevaisuuden kanssa on esim. jälleenmyyntiarvon kanssa.
Maahantuoja kehuu sivuilaan estottamasti heidän tekemien tutkimusten puoltavan sitä, että käytetyn Chevroletin arvo ei tässä hässäkässä tule tippumaan. Kuulostaa vähän oudolta väitteeltä sitä vasten, että upouuden ajamattoman Cruze LT farmarin saa nyt supertarjouksessa samalla hinnalla kuin vielä ennen uutista pyydettiin parivuotiaista 50 thkm ajetuista.
Kaikki kauppiaat eivät ole tavoittaneet uutista tai sitten eivät ole näköjään vielä valmiita ottamaan kunnolla takkiin ja yrittävät kusettaa joitain onnettomia jotka eivät myynnin lopettamisesta ole vielä kuulleet. Koomisesti ollaan nyt hetken aikaa tilanteessa, jossa käytetty 2-3 vuotta vanha Cruze voi olla jopa kalliimpi kuin vastaava uusi auto!!!! Lienee ensimmäinen kerta historiassa, kun vaihtoautorivin yksilöt maksavat enemmän kuin uudet listahintaiset autot.
http://www.nettiauto.com/chevrolet/cruze/6014918
http://www.chevrolet.fi/
mitäpä luulette, mitä kohta hinnoille tapahtuu.....
- Faxisti
Voi olla että volkkarin kun ostaa niin vaihdossa joskus tulevaisuudessa saa enemmän. Mutta koko aikana kun volkkarilla ajelee ajaa todella tylsän näköisellä sisustaltaan tosi ankean näköiseltä ( samalla tasolla kuin oli jo vuonna 1980) niin mitä nautintoa siitä saa? Ei mitään, mutta Chevroletin kun ostaa nauttii vaikka 10 vuotta hienosta autosta ja sitten onkin jo sama mitä saa vaihdossa. Volkkari on arkojen , harmaiden akateemisten nössöjen auto. Ja mites Jenkeissä ? Kukaan ei siellä osta klonksvaakenia koska se on naurettavan näköinen maalaisten auto.
- Derminkin
Chevroletin ajamisesta voi nauttiakin, mutta ankeanharmaallaa kovamuovilla ja halvalla kankaalla vuorattu ladakansan valechevy nimeltään cruze tuottaa vain häpeää. Cruze on Chevroletin syrjähyppy joka myöhemmin vaietaan kuoliaaksi kun merkin historiaa kirjoitetaan.
- OmaKohtKokemus
Viime vuonna useimmissa medioissa olleen VAG TSI DSG keskustelun johdosta näiden VW/Skoda/Audi/Seat autojen vaihtoarvosta lähti 2013 aikana kaikista n. 2-5 t€ aikaisemmasta vastaavien käyvästä hinnasta. Liikkeet ja asiaa tuntevat yksityiset ostajat eivät uskalla maksaa niistä täyttä arvoa.
- Faxisti
Kovamuovinen? Oletko ikinä katsonut vw golfin sisään? Siinä vasta muovinen ja säkkikankaalla vuorattu auto.
- Peugeotmies
Haloo kaikki Chevrolet-ihmiset! uusia Chevyjä saa vielä vuoteen 2015 loppuun mennessä. Veikkaisin itse että joulukuussa 2015 on viimeinen mahdollisuus ostaa uusi aito Chevrolet.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 28826874
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482294- 2011630
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1541550Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien351341- 341311
- 1221018
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30932Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex89869Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t81810