Vaikuttiko remontti lomaasi? Oletko hakenut korvauksia? Mitä Finnmatkoilta on sanottu?
RIU KARAMBOA/ALLASREMONTTI
24
641
Vastaukset
- maaliskuussalomalle
mikä allasremontti :o
- remonnti maija
allasremontti=allasremontti? Siis semmoinen paikka missä on vettä ja uidaan :) Tuppaa vaan joskus kestää ja kestää..........Mutta onneks on meri, ja viikon aikana sai kerran käydä uimassa kun ei ollut punaista lippua huoh......
- simo simpukka
joo saat varmaan alennuslipun lähimpänä olevaasi uimahalliin puaaahhahhaahaaa
- pitikivaratasinnelom
ai sielläkö on remontti menossa... oliko kaikki uimapaikat siis käyttökiellossa ja kauanko sen epäillään kestävän?
- jenni4
Siis MITÄ?? Huomenna aamulla lähtö, ei kai siellä ole KAIKKI altaat remontissa??
- maaliskuussalomalle
jenni4 , käythän lomasi jälkeen kertomassa todellista kuvaa lomaltasi? :) laitoin itse jo finnmatkoille asiasta tiedustelua, mutta kommenttia en ole saanut sieltä mitään.. itse lähdössä 2 kuukauden kuluttua lomalle kyseiseen paikkaan
- jenni4
Laitoin jo hädissäni Finnmatkojen oppaalle viestiä ja sain ilahduttavan nopeasti vastauksen, että iso osa altaasta jo korjattu ja käytössä. Tällä hetkellä suljettuna vain kuulemma pieni osa. No huomenna nähdään vielä ominsilmin.
- maaliskuussalomalle
jenni4 kirjoitti:
Laitoin jo hädissäni Finnmatkojen oppaalle viestiä ja sain ilahduttavan nopeasti vastauksen, että iso osa altaasta jo korjattu ja käytössä. Tällä hetkellä suljettuna vain kuulemma pieni osa. No huomenna nähdään vielä ominsilmin.
lohdullista luettavaa, täällä kovasti ootellaan sinulta sitten kommenttia siitä miten loma meni :)
- huolissaan
onko tästä remontista siis jollain tietoa, että milloin se päättyy ja onko kuinka suuri remontti? :)
- pompelipom
iso osa altaasta on jo korjattuna..öh, ei kai siinä altaassa voi vettä olla, vaikka kuinka pieni osa olis vielä korjaamatta vai veden allako ne laattoja laittaa?
- kaksi viikkoa uimatt
allas on pahasti rikki ja kestaa kuulemma pitkaan . Ottaa paahan terveisia taalta riu karamboasta.Muuten on kiva ja lammin paikka mutta olisi kiva uida altaassa.Ei voi nyt mitaan harmittaa...
- lapslpdlp
finnmatkat kommentoi asiaan, että altaasta on osa ollut koko ajan käytössä, onko tämä siis valheellista tietoa? Lisäksi sanoivat että tässä kuussa tai viimeistään ensikuun alusta remontti valmistuu, onkohan tämä totta?
- ventsa
Kiinnostais kans onko remontti kuinka pitkä.... lomaa odotettu jo lähes vuosi ja 18.3. pitäis tänne lähtee lataan aurinkokennoja.... onko kellään tarkempaa tietoa
- Minna1
Ainakin viikko sitten, eli 28.01-05.02 suurin osa - ellei koko allas - oli normaalisti käytössä kello 08-20. Allasbaari (vedessä pöytiä ja tuoleja) ja pääuima-allas (vedessä rantatuoleja) oli käytössä. Pääaltaan sivuilla olevista pienemmistä altaista en varma ole, kun ei tullut katsottua sen tarkemmin.
Kyllä sinne uimaan mahtuu. Allasjumpat yms. järjestetään pääaltaassa.- helpotus
ihania uutisia, juuri tätä viestiä kaivattiinkin!
- pahus :(
helpotus kirjoitti:
ihania uutisia, juuri tätä viestiä kaivattiinkin!
Ensi viikolla alkaa kuulemma pääaltaan remontti :(
- helpotus
pahus :( kirjoitti:
Ensi viikolla alkaa kuulemma pääaltaan remontti :(
Mistä tälläisiä uutisia sait? mekun kuulimme toisaalta, että remontti olisi jo pääaltaassa suoritettu? :o
- kuiva pillu
helpotus kirjoitti:
Mistä tälläisiä uutisia sait? mekun kuulimme toisaalta, että remontti olisi jo pääaltaassa suoritettu? :o
nää uutiset tulee suoli 24:sta ja tyhmät juntit uskoo näitä :)
- helpotus
kuiva pillu kirjoitti:
nää uutiset tulee suoli 24:sta ja tyhmät juntit uskoo näitä :)
Noh tämä juntti laittoi finnmatkoille viestiä ja sai vastauksen että pääallas on korjattu ensimmäisenä, nyt vain sivualtaiden remontteja viimeistellään, ei siis huolta :)
- riutunut riussa
helpotus kirjoitti:
Noh tämä juntti laittoi finnmatkoille viestiä ja sai vastauksen että pääallas on korjattu ensimmäisenä, nyt vain sivualtaiden remontteja viimeistellään, ei siis huolta :)
Niinpä mutta suosittelen käymään ennen matkaa vaikka itäkeskuksen uimahallissa uimassa ettei harmita sitten siellä matkalla jos allas onkin remontissa. Onpahan ainakin saanut uida altaassa.....
- huohteitä
en ymmärrä mikä ihmisiä vaivaa, mikä pakottava tarve teillä on pilata toisten loman odottamista antamalla mitä lie tietoa asioista.
Itsekin otin yhteyttä finnmatkoille ja ei oo ei allasremonttia pääaltaalla alkamassa, sivu altailla tuskin hirveää merkitystä vaikka just sattuis remontissa olemaan kun kuitenkin iso allas käytössä... - Kuivana pysynyt
Oli korjattu tai ei, vesi on jääkylmää joka tapauksessa. Meillä jäi lapsilta uiminen väliin kun ollaan totuttu lämmitettyihin altaisiin. Minusta on outoa, ettei asiaa ilmoitettu missään. Ja outoa on sekin, että Riu-hotellissa ei lämmitetä uima-allasta. Olin luullut kyseessä olevan korkeatasoinen hotelliketju. Noh, live and learn.
- Cap Verde fani
Ei näkynyt mitään allasremonttia enää Karamboassa,hyvin tarkenimme uida kaikissa altaissa ja oikein leppoisa loma oli.Tuonne palaamme uudelleen.
- Cap Verde fani
Niin ja lisäisin vielä että tykkäämme avantouinnista, sen takia taisimme olla ainoat uimarit. Vesi tosin oli vähän likaista juuri tehdyn allasremontin jäljiltä, mitä pienistä ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2542576Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151591Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141499Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3751341Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun161251Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t251157Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist181992Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19876- 75843
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.62831