Erehdyin

luulin, että tunsit samalla tavalla siitä hetkestä lähtien kuin kätemme ensikertaa hipaisivat toisiaan, luulin löytäneeni puolikkaani, sitten kuulin muuta..
13247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

En ainakaan ensimmäisestä lääkäristä tai hoitajasta jolloin huusin kuin henkeä vietäessä! Ja nyt piiloititte kaverini viellä sairasvuoteellaan kuin mengele teki sotavuosina saksassa repien feministejä.Oli hänen motiivinsa mitkä tahansa,ei tämä nykyinenkääedesottamuksenne sivua sivistysvaltiomme toimintaa mitenkään.Kurjat aina saavat temppuilustaan hyvät maininnat ja potilaat luulevat pääsevänsä paratiisiin kun sairaaloihin joutuvat missä tehdään kaikki parasta heille. Voi saatana sentään teidän vierailukieltonne kanssa.Herättäkää hänet nyt kuolleista koska silloin ette päästänyt katsomaan kun hän viellä eli? Olette kai mielestänne Jumalia palkkoinenne ja lakkoiluillanne mistä ette antaneet penniäkään silloista rahaa potilaille,mutta mainetta saitte kyllä tansseissanne.Kai te keksitte seuraavaksi ettei potilaitakaan saa enää tuoda sairaaloihin vaan autojen luxus parkkipaikoillenne ettette altistuisi sairaalabagteereille ja muille tarttuville taudeille,jolloin olisi kivampi ottaa käteen tilinsä terveen käteen.Lammaskansa kestää mitävain mitä piruilette.

Äänestä
  • en ymmärtänyt tekstistäs mitään, enkä jaksanut edes lukea.

    Äänestä

  • En tajunnut kanssa mitään.

    Äänestä

  • Sulla on kirjoitukses perusteella tosi paha olo. Ja vielä kun kukaan ei ymmärrä..

    Äänestä

  • alussa oli vain hipaisu ja tuon sanatulvan se teki... en tiedä mitä sanoisin.

    Äänestä

Mitä kuulit?

Äänestä

Minulla ja hänellä oli sellainen hetki. Mutta sitten hän vetäytyi kerta toisensa jälkeen. Kuka sellaista jojoilua jaksaa?

Äänestä

Hei muutes, ihan oikeesti sähköä on ilmassa... mut aina ei tilenteet salli edes hipaisua..ikävä

Äänestä
  • nettileikin kyllä !!

    Äänestä

  • kyse juorujen kuulemisesta?

    Äänestä

  • eikös tuossa ollut kirjoitti:

    kyse juorujen kuulemisesta?

    ei jatkossa löydy täältä ja minua ei tavoita mistään muualtakaan jatkossa,kenestä nyt puhutte siellä perslävessä????????

    Äänestä

  • mun kirjoituksia kirjoitti:

    ei jatkossa löydy täältä ja minua ei tavoita mistään muualtakaan jatkossa,kenestä nyt puhutte siellä perslävessä????????

    kolahti.

    Äänestä

  • eikös tuossa ollut kirjoitti:

    kyse juorujen kuulemisesta?

    tietyistä asioista voi päätellä, kuvistakin, kommenteista, matkoista jne. Mutta nyt jotain muuta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei kuittia kirjoitti:

luulin, että tunsit samalla tavalla siitä hetkestä lähtien kuin kätemme ensikertaa hipaisivat toisiaan, luulin löytäneeni puolikkaani, sitten kuulin muuta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu