venttiili

Auto on 190e 2,3 16v "cosworth". Mis km lukemis kannattais nokka-akselit ja nostimet uusia vaikkei vielä naputtaiskaan? Kuulemma tulee herkästi kansiremonttia jos ei oo välykset kohallaan..
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Useissa Bensa Mesen malleissa, n. 200tkm kohdalla remppa tulee kohdalle ja on tyyppivikoja.

Äänestä

Auto on ilmeisesti saksan uusiotuontia???,ei ole mitään syytä huoleen.Kyllä ne nostajat ja nokka kyllä ilmoittavat milloin on syytä rueta tekemaan suurempaa huoltoa kannelle.Voit tsekata välykset ihan rakotulkilla ja katsoa akselien kunnon ja kaulat,kyllä ne silmallä ja sormella tunnustelemalla tuntee onko kulumaa liikaa.Ja kyllä se rupeaa nakuttaa niin helvetisti kun välykset alkavat olla liian suuret.Eli ei muuta kuin hanaa vaan.

T:Mercedes-Benz 190 2.6 16v

Äänestä

Kommentoi aloitusta


remontti kirjoitti:

Auto on 190e 2,3 16v "cosworth". Mis km lukemis kannattais nokka-akselit ja nostimet uusia vaikkei vielä naputtaiskaan? Kuulemma tulee herkästi kansiremonttia jos ei oo välykset kohallaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu