Onko kellään kokemuksia?
Paljonko/miten olette käyttäneet, jos kyseessä jo aikuinen rotta?
Kaikki vinkit tarpeen
Frontline vet suihke
3
3208
Vastaukset 3
- geh
Vahvuus 2,5 mg/ml ja 100ml pullo? Itse olen käyttänyt suunnilleen 1 suihkaus / 150g.
Jos ei ole vaakaa, niin aikuiselle naaraalle joku 2 suihkausta ja aikuiselle urokselle 3-4.
Suihkauta vastakarvaan selkään/niskaan, levitä hieromalla ihoon asti. Varo ettei ainetta joudu kenenkään silmiin. Älä käytä jos rotalla on haavoja (kirvelee!). Ihmisen tulisi käyttää hanskoja ja pestä kädet käsittelyn jälkeen.
Älä laita rottaa boksiin, dunaan tai muuhun huonosti ilmastoituun paikkaan ennen kuin turkki on täysin kuiva. Äläkä suihkuta ainetta missään ahtaassa kopperossa, se on todella voimakkaan hajuista eikä tee hyvää keuhkoille.
Toimivaa ja ihan turvallista ainetta rotille. "Yliannostus" ei myöskään ole mikään vakava juttu, kun nyt ei ihan hirveästi liikaa laita. :)- geh
*aikuiselle naaraalle joku 2-3 suihkausta. Oikea annostusohjehan on 1 suihkaus / ~166g, mutta olen vähän vetänyt mutkia suoriksi itse. Ei tosiaan ole vaarallista jos tulee hieman liikaa. Kunhan on tarpeeksi, että loiset lähtee.
Niin ja kaikki suihkaukset tietenkin eri kohtiin. Yksi vaikka alaselkään, toinen keskelle ja kolmas niskaan. - Loide
geh kirjoitti:
*aikuiselle naaraalle joku 2-3 suihkausta. Oikea annostusohjehan on 1 suihkaus / ~166g, mutta olen vähän vetänyt mutkia suoriksi itse. Ei tosiaan ole vaarallista jos tulee hieman liikaa. Kunhan on tarpeeksi, että loiset lähtee.
Niin ja kaikki suihkaukset tietenkin eri kohtiin. Yksi vaikka alaselkään, toinen keskelle ja kolmas niskaan.Voiko rottaa käsitellä normaaliin tapaan käsittelyn jälkeen?
Vai levittääkö silloin vielä loisia ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1172426Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401552Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6441028- 106993
- 71962
- 98906
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31696