Listerine

raikas juoppo

Lyhyt ja ytimekäs kysymys, miten toimii juomana? Tuleeko hyvät pöhinät?

16

4852

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----------

      Kokeilemalla asia selviää parhaiten.

    • Jorma Koskenkorva

      Toimii loiventajana. Tuotteessa vain vähän alkoholia, olikohan 24%- Elikkäs kun pullon tinttaat, saat muutaman krapulakaljan verran alkoholia.

      Kääntöpuolii, juoma erittäin kallista ja pahanmakuista. Ennemmin juon Sinolia vedellä, kuin Listeriniä. Suomessa kun tuo denaturointi on tarkkaa puuhaa, kumpaakaan, ei Listeriniä tai Sinolia ole denaturoitu metanolilla. Kumpikin käytettävissä sisäisesti, samaten moni muu etanolipitoinen aine. Jotain autonesteitä jne valmistetaan metanolista ja ovat siis myrkyllisiä. mutta paljon aineita, jotka ihan juomaksi kelpaavia, denaturointi korvattu pahalla maulla.

      Että osta mieluummin pullo Sinolia pahanpäivän varalle, kuin vastaava määrä kallista suuvettä. Ja paras krapulalääkehän tietenkin on aamurukous, kaffi ja illallinen kerhotapaaminen samanhenkisessä toveriseurassa !

    • -sla-sla

      Plakit irtoaa hyvin vatsalaukusta ja suolistosta. Puhdasta tulee.

    • miksi ei maistuisi

      Eihän tuo listerine maksa kuin 6 euroa puolen litran pullo. Alkoholia se taisi sisältää 26%. Eli tuohan on suorastaan edullista!

    • Anonyymi

      On hyvää!

      • Anonyymi

        Siitä tulee ripuli...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siitä tulee ripuli...

        Oletko muistanut ottaa mt-lääkkeesi?


    • Illodin ja Vademecum antavat kunnon pöhinät. Vain muutama ruokalusikallinen ja tiedät olevasi kunnolla maistissa.

    • Anonyymi

      Kelpo juoma.

    • Anonyymi

      Voiko donitseja käyttää tyydytyksen saamiseen kun kanssapulzut on aika vähissä? Makkaraa vain donitsireikään?
      Asd

    • Anonyymi

      Listerine pistää hom oiluttamaan ja tuottaa pidätysongelmia, kun peräpää muistuttaa ankarien sessioiden jälkeen joulutorttua.

      Onko tähän olemassa mitään lihastreeniä kuten kyykkäämistä, joka auttaisi? Kirurgin veitsi taitaa olla liioittelua...

      Asd

    • Anonyymi

      Järkyttävä pascareijän kirvely alkoi eilisillan juopoiltaman jälkeen kun sammuin ja kaverit alkoivat kisaamaan siitä kuinka syvälle kaljapullon saa työnnettyä.

      Aamulla ihmettelin kipeää perzettä ja tyhjää jääkaappia.

      Asd

    • Anonyymi

      Kuinka kauan tämän selkeästi sairaan pojun paskartelut saavat viihdyttää tällä palstalla? Eikö vieläkään kyllästyttää vaikka pari vuotta olet jo ihan itseksesi vain kirjoitellut täällä?!
      Voi juma olet sekaisin!

    • Anonyymi

      Sykkivää donitsia tahdon imutella

      Asd

    • Anonyymi

      Herkkumutteri aah, tahdon nakkia työntää

      Asd

    • Anonyymi

      Nam mam

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      62
      6056
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4258
    3. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      267
      3699
    4. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      302
      3637
    5. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      113
      3455
    6. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      29
      3413
    7. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      95
      3413
    8. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      3258
    9. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      359
      2900
    10. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      39
      2423
    Aihe