Listerine

raikas juoppo

Lyhyt ja ytimekäs kysymys, miten toimii juomana? Tuleeko hyvät pöhinät?

16

4549

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----------

      Kokeilemalla asia selviää parhaiten.

    • Jorma Koskenkorva

      Toimii loiventajana. Tuotteessa vain vähän alkoholia, olikohan 24%- Elikkäs kun pullon tinttaat, saat muutaman krapulakaljan verran alkoholia.

      Kääntöpuolii, juoma erittäin kallista ja pahanmakuista. Ennemmin juon Sinolia vedellä, kuin Listeriniä. Suomessa kun tuo denaturointi on tarkkaa puuhaa, kumpaakaan, ei Listeriniä tai Sinolia ole denaturoitu metanolilla. Kumpikin käytettävissä sisäisesti, samaten moni muu etanolipitoinen aine. Jotain autonesteitä jne valmistetaan metanolista ja ovat siis myrkyllisiä. mutta paljon aineita, jotka ihan juomaksi kelpaavia, denaturointi korvattu pahalla maulla.

      Että osta mieluummin pullo Sinolia pahanpäivän varalle, kuin vastaava määrä kallista suuvettä. Ja paras krapulalääkehän tietenkin on aamurukous, kaffi ja illallinen kerhotapaaminen samanhenkisessä toveriseurassa !

    • -sla-sla

      Plakit irtoaa hyvin vatsalaukusta ja suolistosta. Puhdasta tulee.

    • miksi ei maistuisi

      Eihän tuo listerine maksa kuin 6 euroa puolen litran pullo. Alkoholia se taisi sisältää 26%. Eli tuohan on suorastaan edullista!

    • Anonyymi

      On hyvää!

      • Anonyymi

        Siitä tulee ripuli...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siitä tulee ripuli...

        Oletko muistanut ottaa mt-lääkkeesi?


    • Illodin ja Vademecum antavat kunnon pöhinät. Vain muutama ruokalusikallinen ja tiedät olevasi kunnolla maistissa.

    • Anonyymi

      Kelpo juoma.

    • Anonyymi

      Voiko donitseja käyttää tyydytyksen saamiseen kun kanssapulzut on aika vähissä? Makkaraa vain donitsireikään?
      Asd

    • Anonyymi

      Listerine pistää hom oiluttamaan ja tuottaa pidätysongelmia, kun peräpää muistuttaa ankarien sessioiden jälkeen joulutorttua.

      Onko tähän olemassa mitään lihastreeniä kuten kyykkäämistä, joka auttaisi? Kirurgin veitsi taitaa olla liioittelua...

      Asd

    • Anonyymi

      Järkyttävä pascareijän kirvely alkoi eilisillan juopoiltaman jälkeen kun sammuin ja kaverit alkoivat kisaamaan siitä kuinka syvälle kaljapullon saa työnnettyä.

      Aamulla ihmettelin kipeää perzettä ja tyhjää jääkaappia.

      Asd

    • Anonyymi

      Kuinka kauan tämän selkeästi sairaan pojun paskartelut saavat viihdyttää tällä palstalla? Eikö vieläkään kyllästyttää vaikka pari vuotta olet jo ihan itseksesi vain kirjoitellut täällä?!
      Voi juma olet sekaisin!

    • Anonyymi

      Sykkivää donitsia tahdon imutella

      Asd

    • Anonyymi

      Herkkumutteri aah, tahdon nakkia työntää

      Asd

    • Anonyymi

      Nam mam

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      100
      3447
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3127
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      434
      2624
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2413
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      84
      2386
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2086
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      40
      2066
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      22
      1690
    9. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1676
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      41
      1647
    Aihe