Kävin Disko K-50 ja olipa kivaa!
Ilta kaikin puolin täysi kymppi! Ja tanssia sain koko illan!
Tanssilattialla oli kyllä tiivistä välillä ja tunnelma ihan katossa!! Älyttömän hyvä juttu meille reipasta menoa kaipaavia ja tavallaan tanssin vapautta-monintavoin!
Kivat tanssit Disco-K50:ssa
16
10725
Vastaukset
- lavatanssijaN
Missä tuollaisia järjestetään ?? ;))
- TanssiK50
Katso Disco K-50 netistä ja löydät yhteystiedot. Paikka on ainakin nyt tämän kevään aivan keskustassa Mikonkadulla Köningin yläkerrassa. Bileet alkavat ajoissa, en tiedä milloin loppuvat, koska kertaakaan ei ole tarvinnut viimeistä biisiä tunnelmoimaan!
- mimmiimu
Kyllähän sitä diskoissa saa tanssia" ja pommpia yksikseen(kin) niin paljon kun haluaa.
- mami1
Disko K50 voi tanssia paritansseja kiinnipitäen,
tanssiparista erikseen,
sitten on myös yksikseen tai ryhmässä, jolloin enenmmän on
esiintyminen. Kaikki voivat osallistua - rajoituksia ei ole parinhakuun niin paljon kuin paritanssipaikoissa. Tosin nais- ja miesparejakin näkee noissa perinteisissä tanssipaikoissa toisinaan. - lavatanssija
mami1 kirjoitti:
Disko K50 voi tanssia paritansseja kiinnipitäen,
tanssiparista erikseen,
sitten on myös yksikseen tai ryhmässä, jolloin enenmmän on
esiintyminen. Kaikki voivat osallistua - rajoituksia ei ole parinhakuun niin paljon kuin paritanssipaikoissa. Tosin nais- ja miesparejakin näkee noissa perinteisissä tanssipaikoissa toisinaan.Tanssiiko siellä kukaan lattareita ja onko minkäkokoinen parketti ?
- Anonyymi
lavatanssija kirjoitti:
Tanssiiko siellä kukaan lattareita ja onko minkäkokoinen parketti ?
Ei disco musa useinkaan oo lattaria. Eikös latinobileitä muutenkin ole tarjolla?
- tanssintaikaa DISCON
Käytiin eka kertaa ja olihan kova meno päällä. Aivan ihanaa porukkaa !!
Uudelleen kykkä mennään. - Antiolla
Olipa tylsä kokemus Helsingissä 6.10.-18. Ikivanhoja kappaleita, ei yhtäkään parilta viime vuosikymmeneltä. Jämähtänyt 50-80 -luvulle. Tylsää. Tylsää. Tylsää. Hyvää oli että ikäihmiset nauttivat tanssimisesta. Enpä taida vaivautua toista kertaa.
- Anonyymi
Sama kokemus kaikkina niinä kertoina kun ole käynyt. Todella pettynyt musiikkivalintoihin ja olen sitä myös paikan päällä kritisoinut. Ilmeisesti kuitenkin on ollut riittävästi maksavia asiakkaita, jos mikään ei ole muuttunut!
- Anonyymi
https://www.lippu.fi/artist/disco-k-50/
Tanssivatko kaikki vain heilumalla tuolla ja käykö flaksi ja onko naistentunti? - Anonyymi
Lipunhinnat kalliit
- Anonyymi
Jos edes saa lipun. Nuoruudessa nuo discot on nähty. Ei kiinnosta. Kuulin että liput menee heti kun tulevat myyntiin, ainakin Turussa näin. Suuri naisenemmistö näissä joraamassa, joten mihin sitä naistentuntia ees tarvittaisiin?
Onneksi on lavatansseja joissa miesten hakua suurin osa illasta. Kiitos siis Kapakanmäki ja oikeanlainen hakusysteemi. - Anonyymi
Luulisi tuohon ikään jo hilloa kertyneen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luulisi tuohon ikään jo hilloa kertyneen.
Tuossa iässä kerätään fyffeä jo käärinliinoihin.
- Anonyymi
Viimeksi kävin Jyväskylässä K50 discossa ja kyllä oli niin surkeat bileet että ei olis kannattanut matkaa sinne ajaa. Porukkaa kourallinen ja musiikki ihan peestä. Ei jatkoon
- Anonyymi
Jos noissa kävisin niin kasarimusaa toivoisin kun diskoissa on tullut kahdeksankymmentä luvulla käytyä paljonkin.
Illan teemana voisi hyvinkin olla kasarimeininki pukeutumista myöten :) Ysäri ja tekno ei ainakaan minulle +50 vee kolahda.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422978Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872886SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1592796Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012095Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141954- 1091925
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501569Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361540Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3681407- 871041