Sillä pidetään huolta että vuokranmaksajia riittää ihan jonoksi asti nyt ja aina.
Lainakaton tarpeellisuus
oravanpyöräänhymykorviss
470
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aina on aika ostaa oma, onneksi Loordi osti ajoissa ja maksoi nopeasti talonsa velattomaksi. Tyffe-Einarit eivät pääse koskaan omaan, kun elämäntehtävä on päästellä suhnuja suolestaan ja kyllästää metaanilla 80-luvun vuodesohvaa, piirongin laatikko täynnä kellastuneita vuokrakuitteja, niin hojo, hojo.
Tyffelit tuhnuttaa kassulla ja antaa aunusta läskillevuokraisännälle, Loordikin tykkää saada parrua peräänsä, mutta talouden pitää olla kunnossa, kertokaa se kasarmilla runkkaaville elämäntapainkkareille, mikään ei mene perille, vain sauva menee sisään peräreikään, Auts.
Loordilla on johtava lääkärin virka valtiolla ja omaisuutta, mitens kassulla, kasa tahrattuja runkkupapereita ja väljä aunus.
Ihan hauska kirjoitus, mutta oletko itse koskaan asunut vuokralla? Tai jos olet niin onko sinulla jäänyt jotain pahojakin traumoja vuokralla asumisesta?
loordilla ei ole muuta kuin pyöreä huone kellokoskella, prinsessa, loordi, kingi, amiraali, porho ym, ym kaikki tämän hullun homppelin hahmoja ja monia muita, ajoissa ostanut ym, heh... Hullun kirjoitukset tunnistaa,täysin asiatonta paskaa.
Poliitikoilla ja muilla isokenkäisillä asuntoja riittää. Tällä lailla varmistetaan kelpo vuokrataso. Esim. Kalliossa vapaista vuokraasunnoista taistellaan kiivaasti tulevina vuosina. Toista on eläkeläislähiöissä pitkällä tai vaikkapa idänkeskuksessa.