Ei tosiaankaan tarvitse olla professori ymmärtääkseen tämän
http://yle.fi/uutiset/rikosoikeuden_professori_kansanedustaja_juho_eerolan_kommenteista_ei_mitaan_jarkea/7044208?origin=rss
http://yle.fi/uutiset/rikosoikeuden_professori_kansanedustaja_juho_eerolan_kommenteista_ei_mitaan_jarkea/7044208?origin=rss
Vastaukset 2
Vanhimmat
No miksi et sitten aiemmin sanonnu itse,jos kerran tajusit
Olen usean vuoden ajan mielipidettäni kysyttäessä auliisti kertonut ettei persujen toimissa ole mitään järkeä. Olen sen kyllä kertonut tälläkin palstalla useasti.
Ainoa persujen ehdottama hanke jota kannatan, on persujen ihanne valtion luominen ahvenanmaalle. Toivonkin että hanke toteutuisi, ja persut muuttaisivat koko organisaationsa sinne jäsenineen kannattajineen.
Persujen ihannevaltion perustaminen toki vaatisi puhumisen sijaan tekoja, joten uskon ettei tämäkään kannatettava hanke ole edennyt paskanjauhamista pidemmälle.
Olisin mielelläni edes kerran väärässä :)