mikä on zone alarmin tavallisen ohjelman asetuksissa pielessä, kun aina kun aika usein avaa nettiä, niin netti ei ekalla avaamiskerralla avaudu, tulee ilmoitus että sivua ei löydy. Toisella avauskerralla muutaman sekunnin kuluttua sitten avautuu. Mistä johtuu?
Zone Alarmin asetukset
----
3383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos vika olisi muurin asetuksissa, et saisi yhteyttä toisella yrittämällä. Vika on siis yhteydessä. Tarkasta josko johtojen liittimet olisivat päässeet likaantumaan tai hapettumaan. Jos niiden puhdistaminen ei auta, asenna ongelmia aiheuttavat ohjelmat uudelleen.
Taaskaan tietoa, mutta voisiko syynä olla, että ZA ei ole vielä kerennyt latautumaan?
Eli tapahtuuko tämä ongelma, kun Windows on juuri käynnistynyt, ja heti avaat selaimen?
olla, että ei ehdi latautumaan...yritän avata netin aika pian koneen avaamisen jälkeen noin minuutissa, silloin tulee niitä vihreitä palkkeja sisältäviä keltaisia ilmoituksia ruutuun, että se ja se ohjelma haluaa yhteyden nettiin. Jos laitan, että ei yhteyttä internetille internettiin, niin netti aukeaa toisella yrityksellä, jolloin ei enää tule kysymystä, että sallinko yhteyden internetistä internettiin. Miten ne kyselyt sais niin, ettei ne ilmesty joka kerta, kun avaa nettiä? vai onko ne välttämättömiä ja miksi osa niistä on violetteja väriltään?