TVT

Tvt on luvannut palauttaa osan vuokran korotuksesta,lumen vähyyden takia hoitokustannukset eivät ole niin suuria kuin on laskettu.
3116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sato nostaa vuokria reippaasti on sitten lunta ja kylmää tai ei.

Äänestä

Ilmoittiko TVT asiasta asukkaille vai pyysitkö itse heiltä alennusta vuokraasi tuolla syyllä? Meillä ei ainakaan ole kuulunut mitään moisesta. Olisi kyllä hyvä juttu jos olisi tosi.

Äänestä
  • Älä usko kaikkea mitä jotkut tänne kirjoitelevat, tuo asukki pisti omiaan , eli toiveitaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asukas vielä kirjoitti:

Tvt on luvannut palauttaa osan vuokran korotuksesta,lumen vähyyden takia hoitokustannukset eivät ole niin suuria kuin on laskettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu