itsestäni ja syystä olenkin, kun nimittäin aina parempia ihmisiä kiusataan Esim.olemalla kateellinen, kun verrataan toista ihmistä toiseen ihmiseen. En ole tällainen ollut koskaan enkä tule koskaan olemaankaan vaan pidän, kuten tunnettua tärkeimmistä asioista kiinni Esim.olla iloinen itsestään omassa itsessään niin elämä menee mukavasti eteenpäin olla lannistumatta yhtään mihinkään. Olen myös ylpeä siitä vuoden 1994 tietokoneen pelin maailman mestaruuden saavuttamisesta, jota kukaan muu ei pysty pelaamaan loppuun asti koskaan täällä maailmassa. Pelin nimi oli tiilet, jonka loppuun asti pelaamisessa piti olla erittäin motivoitunut..viimeisissä tasoissa nimittäin se pienen pieni pallo on näkymättömissä, joten pelaa siinä. Se, että pääsin maailmanmestariksi voittamattomana niin sitä peliä piti pelata 12 tuntia yhteen menoon, joten repikää siitä, ette koskaan pysty samaan. Mainittu peli ollaan jälkeenpäin muutettu lapsen kenkiin niin helppo se nykyään on. Pistemäärä silloisessa oli määritelty eri tavalla miten nykyään nämä helpot tiilet pelit ovat siis pistemäärä silloisessa pelissä oli n.500 000. Tästäkään asiasta minua ei olla kehuttu MIKSI?...ai niin se KATEUS!!
Olen tosi ylpeä
Jarmo Säisä
896
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kiinnostaa niinkuin kilo paskaa, mene muualle terapoimaan itseäsi. Olet läski plösö joka horisee itseksee, se on totuus.
Sinun täytyy olla minun läheltä, joka kuuntelee mitä puhun itsekseni, koska et sinä muuten voi olla tietoinen, että juttelen itsekseni. Tiedoksi sinulle, että yksinäiset ihmiset juttelevat itsekseen, koska eivät löydä mistään yhtä hyviä ihmisiä seurakseen
Karmea laardikasa.
Onneksi olkoon. Hienoa että olet saavuttanut jotain noin upeaa
Olet Bodomin peräreikä.
Ja valehteletkin vielä.
Et koskaan pärjännyt todelliselle mestarille tiilet pelissä.
Löytyskö kokonainen kilo? Eikö? Sulle tisi tulla HÖPÖHEINÄNUHA.
Pitäisikö joskus käydä jopa ulkona?