Voisiko joku neuvoa Tikkurilasta sitikalle huoltopaikan? Veholle en viitsisi viedä... Tarkoitus olis viedä auto 100000 määräaikaishuoltoon. Taitaa hinta nousta ilman Vehoakin 300-400 euroon...??
Citroen-huolto Vantaa/Tikkurila
11
3263
Vastaukset
- Hemmo
Kiitoradantiellä on Citikan valtuutettu merkkihuolto. Taitaa vielä olla sama piha kuin Stockmann autolla.
- Farkku-Saara
olis tässä, ei omia kokemuksia...
http://www.vantaanautokorjaamo.fi/index.htm- pöksy
On hyvä ja edullinen paikka.
- Xantia 330t
Jotenkin haiskahtaa mainokselle koko "keskustelu". Mutta eihän siinä mitään jos paikka on hyvä.
- Antti
En tiedä onko se Vantaan autokorjaamo oikein valtuutettu merkkihuolto, mutta siellä huoltaa Citikoita ja Pösöjä ammattinsa osaava mies kahden auton autotallissa. Kävin kesällä Saxoa huollattamassa ja varaosiin ja öljyihin sai alennusta. Öljyvaihtohuolto ja parin polttimon uusiminen oli 100 euroa. Onhan se 100 euroakin rahaa, mutta tuskin Veholla tuolla hinnalla olisi onnistunut.
- ArtoKV
http://www.autotaito.fi/ siellä Kiitoradantiellä näköjään
- Tankki täyteen
Onko Pärnäsen korjaamo vielä toiminnassa ?
- Pirkko P
Kysy Veholta hinta-arvio. Vuosihuolto ei ollut sen kalliimpi kuin muuallakaan. Lisäksi sai hyvän raportin kuluvien osien kunnosta huoltohetkellä. Ja kaupan päälle vahinkovakuutiuksen vuodeksi kun autoni on alle 10 v vanha.
- kysyvälle vastataan
Tuo on aivan totta. Hinta-arvio kannattaa kysyä, jotta ei maksa enempää "Pärnäsellä". Joskus Vehonkin hinnat yllättävät positiivisesti.
- Good service !
Jokaisen Citroen merkkisen kulkuneuvon omistajan kannattaa lukea tämä blogi ja varsinkin jos ei ole vielä erehtynyt hankkimaan Citroen merkkistä kulkuneuvoa !
http://autokauppa.blogspot.fi/2013/05/suomalaisen-autokaupan-riskit.html - Ihmettelen.
Miksi aloittaja ajaa sellaisella autolla jota ei ole varaa viedä huoltoon? Osta tarpeeksi vanha ja romu jota voi huoltaa itse. Tai tuttava. Tai joku muu mutteri monttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131970Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831514Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1441284Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt961273Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381168- 84908
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu44830Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13797Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138793Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas123763