HUIJARIRAKENTAJAT

eskustele ja kiroa kaikki! Mitä mokasivat?

http://www.huijarirakentajat.fi
4373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kattoremontissa:Aluskate ammuttiin rikki monesta kohtaan jiirilaudoituksesta puuttui tuentaa ja kiinnityksiä. Jiirit sahaamatta melkein suoria,vajaa särmästä ammuttiin rikki lauta.Harjalauta 5-kattotuolia ilman aluspuuta. Peltiä leikattiin katolla ilman suojausta. Peltileikattiin vajaaksi n.2cm. otsalaudan sisäpuolelle. Tikkaat kiinnitettiin pontin kohdasta. Nurkkalauta halkesi liian isosta pultista.

Äänestä

"Noitten ammattimiesten jäljet piti itse korjata"

Miksi sitten tilasit halvan tekijän, jos osasit itse paremmin tehdä.

Täysi trolli! Jokainen firma on velvollinen korjaamaan tekemänsä mokat, ei niitä tarvitse kenenkään asiakkaan korjata. Suomessa on kuluttajansuoja melko kattava.

Tommosia valheita amiksen turha levitellä.

Äänestä
  • Mutta kun ns. ömmättiläiset kunnostavat virheensä päin helevataa eli ryssivät ryssimisen perään ja itse isännän on astuttava puikkoihin hoitaakseen homman edes kohtuullisesti himaan.

    Yksikään urakoitsijoista ei ollut sieltä halvimmasta päästä vaan ensimmäinen oli talopaketin myyjän suosittelema, mikä tietysti oli virhe - myyjän sanaan ei voi luottaa ainakaan rakentamisessa, mutta kun oli ystävän suosittelema eli ystäviinkään ei voi luottaa.

    Lestojen kanssa käy aina näin - vastuut ovat muualla eikä edes kaveruussuhteisiin voi luottaa.

    Kuten keskusta niin lestat pettävät aina.

    Äänestä

  • Jaa, että lopulta paljastui uskonto valittajan perimmäiseksi syyksi.

    Lestaadiolaiset ovat omalta kohdaltani aina toimineet vastuullisesti ja jehovista voin sanoa samaa vaikka en heidän uskontoaan pidän ärsyttävänä.

    Mustalaisia ja mustaa maahanmuuttajaa pidän myös arvossa, kun he tekevät työtä ja maksavat veronsa yhteiskunnalle.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kirjoita kirjoitti:

eskustele ja kiroa kaikki! Mitä mokasivat?

http://www.huijarirakentajat.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu