Liikenteessä kun menen, olen kaikin puolin rauhallinen ja kohtelias kanssa-autoilijoita kohtaan. Nyt on kuitenkin sen sortin pakkaset menossa, että ihan pakko purkautua edes tällä palstalla.
Hankkaa nyt herranjestas ihmiset kunnon autoja eli Ladoja. Ei ne teidän räppänät käynnisty eikä pysy teillä täällä arktisessa ilmastossa. Lada se on sen sijaan tehty kestämään Siperiankin pakkaset.
Itselläni on Ladan takaluukussa vakivarusteina käynnistyskaapelit ja hinausköysi. Niitä käytän tuon tuostakin länsäräppänöille apuvirtaa antaessa, ja tien päälle hyytyneitä räppänöitä hinatessa.
On se nyt kuulkaa sillä lailla, että rajansa kaikella. Olen mukava mies, mutta kun vähän joka kadun kulmassa saa olla auttamassa räppänää, jonka hilavitkuttimet on solmussa, ja milloin mikäkin vitkutin pettänyt, niin alkaahan se jo vähempikin tympiä. Eilenkin annoin marketin pihalla apuvirtaa räppänään, jossa ei herranjestas omistaja edes löytänyt akkua! Heppoisista osista kyhätty"moottori" oli pitänyt räppänässä peittää muovimaskin alle, ettei asiakas näkisi kamalaa totuutta.
Nyt siis räppänistit mars mars vaihtamaan laatuautoon! Ladan kun hommaa, eli parhaaseen vaihtaa, niin ei haittaa pakkaset eikä pikkutöyssyt tiessä! Perskules!
Hankkikaa ihmiset kunnon autoja!
7
196
Vastaukset
- Ladafever
Niin totta taas. Tähän on helppo yhtyä. Minullakin hinausköysi ja apukaapelit ovat olleet kovassa käytössä kun länsitekeleitä on hinattu ojista ja annettu virtaa täysin jäätyneisiin akkuihin. Onneksi Ladassa kaikki ominaisuudet puoltavat turvallista ja mukavaa talviautoilua.
- Kanto.
Sama homma täälä päin, eipä ole saanu nukkua rauhassa oikeastaan yhtään yötä kun on pitäny lähtiä auttaan länsilaatuautoilijoita ties minne. Olen varoitellu heitä lähtemästä liikkeelle kun autot ovat mitä ovat niillä. Sanovat että kun automainoksissa silloin kerrottiin että ovat hyviä ja on jos mitä apuvälineitä, peruutustutkakin löytyy ja kysyivät on Ladassa sellaista. Kerroin että mitä minä sillä teen näänhän minä takalasista ja peileistä mitä takana on.
No kun on auttava mieli niin onkai sitä autettava pulaan joutuneita silloin kun apua pyydetään. - BMW vaihtoon
Oli toverilta selkeä ja rehellinen kirjoitus! Räppänän kanssa paljon ongelmiin joutuneena lienee viisainta noudattaa viisaamman neuvoa. BMW vaihtoon ja Lada tilalle!
- lada 1600
Löytyihän se ensimmäinen järkevä bemukuski,elämäsi on tämän jälkeen pelkkää juhlaa.
- lörssen
Bmw kuskien märkäuni,päästä ajelee Ladalla.
- Ladanjet
"Hankkikaa ihmiset kunnon autoja"
No niinhän ihmiset ovat tehneetkin, upeita länsiautoja on tiet täynnä, ladoja ei näy missään.
Ja juuri tästä syystä on ladan tehdas henkitoreissaan kun edes venäjällä ei lada kauppa enää käy. Sielläkin on alettu vaatia laatua...
http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/lada irtisanoo tuhansia ja uusii mallistonsa/201401610293- jörgenssen
"länsiautoja on tiet täynnä, ladoja ei näy missään."
Totta on,muutaman asteen pakkanen on ne sinne hyydyttänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain1027742Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1313113- 1601991
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha781760Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1461632Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1801577- 1331234
- 80914
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko50834- 53804