Valtuutetut testeihin

Oisi varmaankin aika testata jokainen ensi kunnallisvaaleissa ehdokkaana oleva.
On tärkeää että olisivat mielenterveydeltään terveitä, säästyisimme nykyisenkaltaisilta tilanteilta.
22248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

No hyvä, eipähän tarvii pyrkiä.
Mutta moniko pääsis jos ois testit ? 30 vaiko 50 %

Äänestä

Loppuisi vaaliehdokkaat em. kriteerien poissulkemisen jälkeen? Kuntapolitiikka on tuppukylissä lähes se ainoa paikka esim. narsisteille päästä toteuttamaan tautiluokituksen mukaisia tarpeitaan. Helposti 25% kuntapolitiikkaan osallistujista ihan kipeitä tapauksia joiden paikka olisi terapiassa eikä kuntajohdossa.

Äänestä

Joku narsisti nappaa johtajan paikan ja siinä sitä ollaan. Jos et tee, kuten käsken, et kuulu joukkoon, et pääse hiekkalaatikolle, eikä sinua kuulla eikä kuunnella
puhumattakaan otettaisiin mielipiteinäsi huomioon, ja ehdotuksiasi yhdeksi vaihtoehdoksi.

Äänestä

Ikävä kyllä

Äänestä

ja valintaa tehdään myös kysyttäessä ehdokkaaksi. Ehtona ettei ole uhkaksi eikä ole seurannu asioita ennestään eikä muodostanu mielipidettä? Silloin toimii yhteistyö mallikkaasti

mutta kyllä ihmiset ajattelee omilla aivoillaan se vaan että ilikiääkö tuoda erinäkemystä ettei mäne hankalaksi

Äänestä
  • Ei mikään laki kiellä olemassa ehdokkaana vaikka ei olisikaan mieleltään terve, ompas monenlaisia rasisteja, kun muka sairaat ei saisi olla ehdokkaana ohh ho

    Äänestä

Tässä se onkin, "ettei mene hankalaksi". Saattaa olla kuitenkin enemmänkin myös sellaista tunnetta, että minun mielipiteeni, varsinkin jos olen ensikertalainen, että mielipiteeni tyrmätään ja konkarit katsovat halveksien., että mitä tyhmää tuo esittää.

Kannustus olisi tärkeää ja kun tehtävään on saanut kansalta luottamusta, myös koulutettaisiin. Vähintä olisi kokoustekniikka, jääviyskysymykset ja mikä oikeus luottamushenkilöllä on tehtävässään. Siis oikeudet ja velvollisuudet. Ja sitten vain rohkeassti mielipiteitä sanomaan. Jokaisella niitä on.

Äänestä

Vanhat koettavat hoitaa asioita ryhmissä. Ettei vain kansalaiseet saisi tietää esim. oman ehdokkaansa mielipiteitä.
Pimmeessä vain ja illan kähmässä ja salaisissa hyväveli-ryhmissä.

Äänestä
  • Olet oikeassa mielipiteinesi. Sinun kaltaisia tarvitaan ajamaan meidän tavallisten tallaajien asioita. Jos haluaisit kokeilla yhteisten asioiden hoitoa ja et halua heti tulla lynkätyksi mielipiteinesi vaan haluat sanoa pelkäämättä mitä mieltä olet, niin menepä kokeilemaan proon suomaa mahdollisuutta.

    Äänestä

Valtuusto edustaa kansaa. Se on läpileikkaus äänestäjistä. Itseänne taidatte mollata.

Äänestä
  • Kyllä muistitestit pitäisi jokaiselle olla laissa säädetty,joka sinne pyrkii.

    Äänestä

Kaupunginvaltuusto vst virkamiehet.

Siinä se on koko hallinnon kuva, kun kyvyttömät yrittävät saada haluttomat tekemään mahdottomia.

Itse voitte valita, kumpi teettää kummalla?

Äänestä

Koeaika on yksi vuosi,jos ei suutansa avaa 1 vuoteen nii potku persuksiin ja uusi tilalle ,esimerkiksi voin kertoa kun erääskin,,, tai olkoon tällä kertaa.

Äänestä

NO EIHÄN TÄÄLLÄ KOSKAAN OLE TESTATTU MUUTA, KUIN ONKO EHDOKAS LESTIS TAI LAHKOLAISTAUSTAINEN.
ME MUUTHAN SINNE MENTIIN VAIN OMIN ANSIOIN. MUTTA EIHÄN SITÄ -TURPEIS- KÄSMÄ-JAHTIA KUKAAN TÄYSPÄINEN KESTÄ. LASKEKAAPA, KUINKA MONI NORMAALI KESKUSTALAINEN TAI DEMARI ON VAPAAEHTOISESTI LUOPUNUT TOTAALISESTI KOKO KUNTAPOLITIIKASTA.
JA NYTHÄN SIELLÄ HILLUU KIIHKOLAHKOLAISET, JA PERSEENNUOLIJA ,KANSAKOULUN, 7 VUOTTA JA JATKOKOULUN 3 KUUKAUTTA KÄYNYT KÄHMÄ,!
JA NORMAALINUORISO LÄHTEE VÄLITTÖMÄSTI KOULUNSA PÄÄTETTYÄÄN MUUALLE.

Äänestä

tuo on kaiken pahin jos tuppisuuna istuu 3 vuotta, siviilissä kyllä huuli lentää sitäkin enemmän.

Äänestä

Valtuutetut voidaan viedä testeihin.
Mielestäni mieluummin halllitus testeihin, koska sen tekoset ovat sellaisia, etteivät juuri päivänvaloa kestä.
Siis hallitus testeihin, niin älykkyys ja muuhunkin asioiden ymmärrystesteihin ja kieroilutesteihin.

Äänestä

ehdotan uusia vaaleja,jotain ihme vilppiä niissä oli.

Äänestä

Hallitus testeihin ja heti. Miten valtuusto hyväksyy hallituksen tekemiset??

Äänestä

uusi ääntenlaskenta.

Äänestä

Montako ääntä yhdellä valitulla valtuutetulla on äänestyksessä?
Yksi vai koko vaalien äänisaalis?

Pyhäjärviset pääpulupoliitikot ja hänen/heidän kannattajansa uskovat vakaasti, että
hänellä on kaikki valta taivaassa ja maanpäällä.

Siten myös kaikki kepupuluryhmänsä äänet plus vasureiden, demareiden jo edesmenneiden valtuutettujen aina kunnan perustamisesta lähtien, aina tulevaan kunnan alasajoon saakka.

Äänestä

Uudet vaalit täällä Suomi24:lla. Äänestys tapahtuisi tykkää napilla. Sais Prookin enemmän ääniä!!!!

Äänestä

Kohta pääsee hallitus käräjille. Siellä niitä puoltoääniä sitten tarvitaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallusinaatio kirjoitti:

Oisi varmaankin aika testata jokainen ensi kunnallisvaaleissa ehdokkaana oleva.
On tärkeää että olisivat mielenterveydeltään terveitä, säästyisimme nykyisenkaltaisilta tilanteilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu