Lumia 520:n "kaataja"

Samsung Galaxy Trend Plus S7580
125 euroa Gigantti viikkotarjoustuote voimassa 26.1. asti
Samsungin vastaveto Lumia 520:lle, näin vaikuttaa.
9343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Gigantin verkkokaupasta saa vielä valkoisia 2-4 päivän sisällä, Verkkokauppa.com:ista loppu valkoinen, Saatavuus: arv. 2-4 vkoa, myymälässä jokin kappale.

Äänestä

Ei ole kuule tuon hintaisesta android luurista vielä 520 kaatajaksi. Android vaatii julmetusti tehoja toimiakseen yhtä sulavasti kuin tuo halppis lumia. Windows phone on aika kevyt käyttöjärjestelmä puhelimissa. Toki softaa ja kustomointia on enemmän tarjolla tuohon mutta silti ottaisin lumian jos pitäis halvemmasta päästä ottaa luuri.

Äänestä

  • gl trend plus kirjoitti:

    http://www.verkkokauppa.com/fi/product/13148/dqtvc/Samsung-Galaxy-Trend-Plus-valkoinen#product-reviews
    "Hinta laatu suhteeltaan paras pelipuhelin. Uusimmatkin pelit esim. Furby toimivat hienosti. Näyttö on todella nopea ja nopeasti käyttö valmis."

    Tuontapaista arvostelukommenttia, eli menepä testaamaan, ite en pelejä ole käyttänyt. Mutta kaikki suosittelee tätä uutta mallia.

    No on tuo Trend plus ihan mopo, VGA-video ja 1500 mAh akku.
    Kyllä tuohon verrattuna Zte Blade Q on mestari.

    Äänestä

  • mopo se on kirjoitti:

    No on tuo Trend plus ihan mopo, VGA-video ja 1500 mAh akku.
    Kyllä tuohon verrattuna Zte Blade Q on mestari.

    Gigantin esittelyssä videotallennuksen resoluutio 720p, alempana PhoneArenan arvio "Low-quality videos".
    Musiikkisoitin Kyllä
    Videosoitin Kyllä
    Tukee tiedostomuotoja AAC, AAC , AMR-NB, AMR-WB, eAAC , IMY, MIDI, MP3, OGG, WAV / MPEG4, H.263, H.264
    http://www.youtube.com/results?search_query=galaxy trend plus s7580&sm=1
    PhoneArena review:
    Plussat: Good display for its class, Great call quality, Usable web browser, Decent battery life, Camera takes good photos in daytime
    Miinukset: Occasional lags and performance issues, Low-quality videos, Very low on built-in-storage.

    Äänestä

  • mopo se on kirjoitti:

    No on tuo Trend plus ihan mopo, VGA-video ja 1500 mAh akku.
    Kyllä tuohon verrattuna Zte Blade Q on mestari.

    http://www.samsung.com/fi/consumer/mobile/mobilephones/smartphones/GT-S7580UWANEE-spec

    Videomuoto H.263 AMR NB, H.264 AAC, Videomuodot: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
    Video Resolution HD (1280 x 720)
    Video Frame rate Jopa 30 fps
    Ääniformaatti MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

    Äänestä

Todella hyvä puhelin normaalikäyttöön.. kompakti jne.. muutama tarvittava sovellus ladattu, vähän puhelua,nettiä akku kestää 2-3pvää oikeastaan parempaa ei tartte ellei kaipaa huippu kameraa, päivänvalossa otetut kuvat kelpaa. Paras puhelin ostos aikoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gl trend plus kirjoitti:

Samsung Galaxy Trend Plus S7580
125 euroa Gigantti viikkotarjoustuote voimassa 26.1. asti
Samsungin vastaveto Lumia 520:lle, näin vaikuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu