Sain kaveriltani ensimmäisen Red Alertin lahjaksi. Olwn yrittänyt asentaa sitä, mutta en saa peliä toimimaan. Olen yrittänyt vaihtaa koneen asetuksista näyttöä tukemaan 32 ja 64 bittisyyttä, mutta sekään ei toimi. Tarvitsenkin surkeasti vinkkejä, miten saisin tämän klassikon pyörimään läppärissäni.
Red Alert - en saa toimimaan Windows 7:ssa
2
233
Vastaukset
- ErkkieiooEVO
Okei tässä sulle vinkki : GOOGLE ehehehehehehehe EVO
- MehMeh
Yksi on suoritat pelin Windows XP Yhteensopivuus, Toinen oli piti tehdä vain 256 näyttöväriä ja tarkuus 640x480,Poista teemat, ja mahdolliesti muut jos on tarve. Kerran yritin pelata red alert 2 läppärillä jossa oli Intergoitu näytönohjain erillinen näytönohjain. Niin piti tehdä erillinen näyttö joka on intergoitu VGA muodossa muistelen sitten lähti sanotusti "musta ruuttu" pois. Suossitelen enemmin 32 bit tai pienempi koska on erittäin vanha klassikko kysessä. Tai toinen on otat jonkun romun konen ja asennat siihen Windows Xp ja done.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463212Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272820- 452574
- 311963
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391291