Millaset on armeijan uikkarit? Huomenna meillä uimatestit niin olisi kiva tietää millaset uikkarit intissä on?
armeijassa uimaan
9
2035
Vastaukset
- Ei ollut uikkareita
"Millaset on armeijan uikkarit?"
Minun aikaan Kajaanin varuskunnassa ainakin piti mennä munasillaan uimaan, siis laitoksen omassa uimahallissa.
Ja kaikki miehethän tietää, mitä sille pippelille tapahtuu, kun sitä ruumiinlämpöä viileämmässä vedessä joutuu liottamaan... - älögäs
Uikkarit ovat käyttäjästä riippuen joko äärimmäisen seksikkäät tai epäseksikkäät siniset speedot. Ymmärtääkseni ihan yleisesti katsottuna myös epämiellyttävät - itsehän tykkään eniten uida asianmukaisilla shortseilla. Tuntuu ikävältä haarovälissä, varsinkin jos on liian pienet housut, ja isommilla miehillä housut herkästi kääriytyvät eri paikoista.
- sotamies50
Miltä helkkaria? Menetkö muotinäytökseen vai uimaan? Et sä kuule äijä ole mikään Sievinen jos luulet sun suorituksen jotenkin tökkivän uikkareiden takia.
- kornetti
Säästö syistä alasti tietenkin.
- Yup
Kuten joku sanoikin, siniset speedot, joissa löytyy vasemmalta edestä vetoketju jossa voit säilyttää pukukaappisi avaimia.
- Korjaus
Siis vetoketjullinen tasku,
- Kesän alokas
Ei helvetti,onko intissä uimatestit ?
- ktls
On! Pari altaanmittaa pitäisi vähintään uida. Ja ne speedot uikkareina.
- Kyllä vain
Kyllä on, 200m pitäisi pystyä uimaan ainakin, 400m saa sellaisen pronssisen "pinsetin"
siinähän paljon ennen palvelusta tullessa armeijan lapussa tiedusteltiin uimataitoa(eli lähinnä siis kykenetkö uimaan 200m Kyllä/ei)
Siinä on myös hengenpelastus testi, eli pitää pohjasta jotain renkaita sukellella ja lopuksi raahata sellainen nukke altaan toiseen päähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184631Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4982437Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1422001Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.181909- 811586
- 1461505
- 121186
- 102984
- 124842
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40839