Miksi poliisi selvitti henkilöllisyyksiä miksei kolmas henkilö osannut kertoa ketä ne kaks ruumista oli?
Ketkä kuoli Männiköntien tulipalossa Vääksyssä?
6
339
Vastaukset
- Ei sun juttu
Voi jeesus että on utelias mulukku! Pidä huoli omista asioistasi...
- sivusta seurannut
Mitä vikaa tuossa kysymyksessä oli ?
Poliisin tiedotus on niin merkillistä. - nii just hei
Nii kyl mä ainaki osaisin kertoa että ketä muita oli paikalla
- anteroinen1
Mistäs sitä varmasti tietää ketä olleet, alkoholistien majapaikka kuitenkin. Mutta veikkaisin alkkis pariskuntaa, pitkää silmälasipäistä miestä ja hänen huonohampaista rouvaansa, jotka useinkin aamusella yhdeksän aikoihin kävelivät kaljojensa kanssa kohti nyt jo palanutta taloa. Miehen nimeä en tiedä, naisen nimen tiedän mutta kun ei varmuutta ole niin olkoon sanomatta.
- aha ok arvasin
No jotain tällasta arvelinkin että joku tollainen kommuuni kyseessä jos ei kerta edes hengissä selvinnyt muista ketä siellä oli palon aikaan. Olisko sammuttu tupakka kädessä sitten tai jotain ?
- shj
kolmas henkilö ei osannu kertoa kun oli shokissa ja saanut häkä myrkytyksen ja jouti sairaala hoitoon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913145
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.662862- 2032260
- 741896
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91731- 1081585
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191186- 811140
- 951099