Olette harrastaneet? Synnytin viikko sitten ja halut on kovat kokeilla yhdyntää taas. Synnytyksestä ei tullut muuta kuin yksi pieni nirhauma, joka nimellisesti tikillä laitettiin (ei kuulemma välttämätön). Eli oloni tosi hyvä.
miten nopeasti synnytyksen jälkeen seksiä
3
356
Vastaukset
- heti kun itse tahtoo
Itselläni helppo synnytys, yksi tikki tuli pieneen nirhaumaan. N. 2 viikkoa synnytyksen jälkeen kokeiltiin seksiä ekan kerran, kun jälkivuotokin oli loppunut. Ei sattunut, tuntui hyvältä. Ennen yhdyntää olin itsekseni kokeillut paikkoja, että ovatko kuinka arat jne.
Kannattaa liukuvoidetta varata jos sitä sattuu tarvitsemaan, me pärjättiin ilman sitä. Ja tosiaan, kannattaa ensin vaikka sormilla kokeilla, että sattuuko.
Mutta heti kun siltä tuntuu, voi yhdyntää kokeilla :) - 2kk
Itse pelkäsin "sairaasti" että seksielämämme menee pilalle synnytyksen jälkeen.
Päätin sitten ihan varmuudenvuoksi odottaa sen 2kk eli jälkitarkastukseen asti että paikat varmasti kerkeisivät palautua. Pelkäsin että jos heti parin viikon päästä kokeilee niin onkin alakerta löysempi tai likaa kipuja jne mistä jäisi sitten kammo koko seksiin!!!
No pitkän odotuksen jälkeen "ekakerta" olikin ihan hyvää ja samanlaista kuin ennen synnytystä. Vähän oli kuivat paikat ja pimppi tuntui jotenkin "pehmeämmältä", mutta ei kuitenkaan löysältä, mitä eniten pelkäsin...
Nyt reilu vuosi synnytyksestä ja tuo "pehmeyskin" on kadonnut vaikka en olekkaan jaksanut ahkerasti jumpata;).
Niin ja synnytyksessä tuli parinirhaumaa,mutta ei tikattu! - anna mennä vaan
Muutama viikko taukoa. Ei pahoja repeämiä. Alkuun paikat tuntu jotenkin joustamattomalta ja kovalta. Mutta seksihän on hyvää treeniä lantionpohjanlihaksille. Puhtaudesta kannattaa huolehtia ettei tule tulehduksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.853525Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,753125SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822576Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52376Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2122210Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302121- 41900
- 95888
- 52796
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16750