Olette harrastaneet? Synnytin viikko sitten ja halut on kovat kokeilla yhdyntää taas. Synnytyksestä ei tullut muuta kuin yksi pieni nirhauma, joka nimellisesti tikillä laitettiin (ei kuulemma välttämätön). Eli oloni tosi hyvä.
miten nopeasti synnytyksen jälkeen seksiä
3
375
Vastaukset
- heti kun itse tahtoo
Itselläni helppo synnytys, yksi tikki tuli pieneen nirhaumaan. N. 2 viikkoa synnytyksen jälkeen kokeiltiin seksiä ekan kerran, kun jälkivuotokin oli loppunut. Ei sattunut, tuntui hyvältä. Ennen yhdyntää olin itsekseni kokeillut paikkoja, että ovatko kuinka arat jne.
Kannattaa liukuvoidetta varata jos sitä sattuu tarvitsemaan, me pärjättiin ilman sitä. Ja tosiaan, kannattaa ensin vaikka sormilla kokeilla, että sattuuko.
Mutta heti kun siltä tuntuu, voi yhdyntää kokeilla :) - 2kk
Itse pelkäsin "sairaasti" että seksielämämme menee pilalle synnytyksen jälkeen.
Päätin sitten ihan varmuudenvuoksi odottaa sen 2kk eli jälkitarkastukseen asti että paikat varmasti kerkeisivät palautua. Pelkäsin että jos heti parin viikon päästä kokeilee niin onkin alakerta löysempi tai likaa kipuja jne mistä jäisi sitten kammo koko seksiin!!!
No pitkän odotuksen jälkeen "ekakerta" olikin ihan hyvää ja samanlaista kuin ennen synnytystä. Vähän oli kuivat paikat ja pimppi tuntui jotenkin "pehmeämmältä", mutta ei kuitenkaan löysältä, mitä eniten pelkäsin...
Nyt reilu vuosi synnytyksestä ja tuo "pehmeyskin" on kadonnut vaikka en olekkaan jaksanut ahkerasti jumpata;).
Niin ja synnytyksessä tuli parinirhaumaa,mutta ei tikattu! - anna mennä vaan
Muutama viikko taukoa. Ei pahoja repeämiä. Alkuun paikat tuntu jotenkin joustamattomalta ja kovalta. Mutta seksihän on hyvää treeniä lantionpohjanlihaksille. Puhtaudesta kannattaa huolehtia ettei tule tulehduksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654640Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442827Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061634Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591380
- 951272
- 471149
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121148