Nii siis mul on aika usein hirveen epävarma olo ja se on ihan todella ärsyttävää.Tunnen itteni sillon jotenki kömpelöksi ja rumaksi ja jotenki.Hirvee olo!Mä myös jännitän asioita helposti sydän tykyttää.Mä en sit tiedä liittyykö tää myös siihen et mul on itteni kaa ongelmia ehkä vähän etsin etsiäni ja semmosta ja muitakin juttuja.Mut joo jos joku osais sanoa jotain.
epävarma olo
epävarma
1367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
mä oon kans tosi epävarma asioista. ja mäkin tunnen itteni kauheen kömpelöks joka tilanteessa ja naurettavaks. mä saatan miettii ihan yksinkertastakin juttuu, kuten et jos joku ojentaa mulle kirjan, niin saanko mä nyt sen varmasti kiinni vai en.
ja juu, mustakin tuntuu et tää kaikki johtuu mun omista ongelmista. mulla on heikko itsetunto eikä oo mitään itsevarmuutta. tosi paljon aattelen, et mitä muut musta aattelee, vaik sillähän ei pitäis olla mitään väliä!
todellakin toivon et tää ongelma katois ajan myötä ja et oppisin olemaan estoton oma itteni enkä sais kauheeta kompeleksia ihan pikuasioista. mut se on vaan niin helvetin vaikeeta!
mä en tajuu miten tää ongelma on mun pään sisään joutunu. mutta kaippa se sitten on sieltä joskus poistettavissakin.
mä en usko et menisin mihkään psykologille jutteleen. propralit on hankittu ja niillä selvii suhtkoht hyvin vaikeista tilanteista.
tsemppiä sulle ja koita jaksaa, meitä on muitakin:)