Milano

FR.

Tiedoksi: Toukokuun 13. - kesäkuun 2. välisenä aikana Ryanair lentää Malpensan kentälle eikä Bergamoon (kiitoradan remontin vuoksi). Omasta mielestäni Bergamo on Malpensaa mukavampi paikka, muun muassa Bergamo kaupungin vuoksi, mutta jos joku tykkää pääkentistä, on tilaisuus käydä.

4

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä kenttä!

      Malpensalta on paljon joutavammat yhteydet joka puolelle Italiaa!

    • Malpensaa käymäs

      Ahaa, onkos Malpensasta sitten hyvät yhteydet Raikulla ja minne päin maailmaa? Koska lentoja aletaan myydä?

    • ryanair6666

      Bergamo...citta bassa ja citta alta suosittelen! Milano taas oli yksi ankeimmista kokemuksista koskaan!

      • *****

        Milano ei ole missään mielessä ankea kaupunki!! Pitää vain liikkua keskustan bisneskaduilta sivukaduille ja perinteisiltä turistireiteiltä muualle. Itse saatan kävellä ko. kaupungissa vaikka 15km/vrk ja olen nauttinut monenmoisista upeista paikoista ja tapahtumista.

        Yksi koko elämäni huikeimmista paikoista on Duomo, sisältä ja ulkoa. Aukio on hätkähdyttävän suuri. Milanon koko historiallinen keskusta on kaunis, siisti ja vaikuttava paikka. Suosittelen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      164
      3004
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      33
      2824
    3. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      39
      1846
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      26
      1821
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      188
      1723
    6. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      206
      1536
    7. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      325
      1493
    8. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      101
      1451
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      17
      1269
    10. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      71
      1235
    Aihe