Liekö ollut tuttuja..
Kolari Säkylässä
10
427
Vastaukset
- utelias1
Annas kun mä mietin... oisit varmaan kuullu jo, jos ne ois ollu sun tuttuja.
- von Lagerbom
Tuskin olisin, puhelinnumeroni ei ole yleisessä tiedossa. Ja katsos, voihan tuttuja olla vaikka vuosikymmenien takaa, joihin ei ole pidetty enää yhteyttä..
- utelias1
von Lagerbom kirjoitti:
Tuskin olisin, puhelinnumeroni ei ole yleisessä tiedossa. Ja katsos, voihan tuttuja olla vaikka vuosikymmenien takaa, joihin ei ole pidetty enää yhteyttä..
No jos ihan vaan tuttuja, eikä ystäviä, mitä sulla ei varmaan muutenkaan ole, niin entä sitten, mahtaneeko kuulua sulle???
Mitä pelkäät kun numerosi salainen???
- von von
Taas hieno topiikki Säkylästä. YLÖS.
- 20+13
Osin tuttuja olivat. Toisessa autossa olijat tunsivat toisensa, mutta toisessa autossa yksin ollut kuljettaja ei.
- liikenneympyrän fani
Meilä täällä Säkylässä on niin iso ja hieno liikenneympyrä että siinä kolaroidaankin enemmän kuin muissa Suomen liikenneympyröissä yhteensä.
- von Lagerbom
Ei tämä kolari kai sattunut siinä kohdassa vaan entisen Esson risteyksessä kaiketi..
- essonvessa
von Lagerbom kirjoitti:
Ei tämä kolari kai sattunut siinä kohdassa vaan entisen Esson risteyksessä kaiketi..
Esson risteykseen heti ympyrä ja sokeritoppa siikaverkoilla.
- Näin se vain menee!
essonvessa kirjoitti:
Esson risteykseen heti ympyrä ja sokeritoppa siikaverkoilla.
Ympyrä myös nykyisen S-marketin risteykseen! Ihmettelen, miksi Säkylän ensimmäinen ympyrä piti änkeä risteykseen, jossa ei edes vilinää ole niin paljoa. Nykyisen S-marketin risteys on selvästi vilkkaampi. Kenties pelättiin, että Säkylän palveluita alkaisi valua myös Pikatien toiselle puolelle.
Itse ihmettelen siinä Säkylän nykyisen S-marketin risteyksessä useimpia niitä, jotka kääntyvät Säkylän keskustasta Euraan päin. Ne, jotka tulevat toiselta puolelta Ohikulkutietä joko keskustaan tai Euran suuntaan, kuuluisivat olla etuajo-oikeutettuja. Vasemmalle kääntyvä väistää siinäkin risteyksessä! Tämä pätee kaikkiin liikennevalottomiin ja ympyrättömiin risteyksiin, olivat vastakkain sitten kaksi yhtä leveää kaksisuuntaista asfaltti-/hiekkatietä tai yksi- ja kaksisuuntaiset tiet. Ympyrä toisi ratkaisun tuohonkin ongelmaan, jos se tajuttaisiin kyseiseen risteykseen hakea.
- ympyskäine
Kuivansillan ramoissakin on ollut kuolonkolari joskus 70-luvulla. Olisikohan ympyrän paikka?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837121Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1166198Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv183481Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400