Liekö ollut tuttuja..
Kolari Säkylässä
10
422
Vastaukset
- utelias1
Annas kun mä mietin... oisit varmaan kuullu jo, jos ne ois ollu sun tuttuja.
- von Lagerbom
Tuskin olisin, puhelinnumeroni ei ole yleisessä tiedossa. Ja katsos, voihan tuttuja olla vaikka vuosikymmenien takaa, joihin ei ole pidetty enää yhteyttä..
- utelias1
von Lagerbom kirjoitti:
Tuskin olisin, puhelinnumeroni ei ole yleisessä tiedossa. Ja katsos, voihan tuttuja olla vaikka vuosikymmenien takaa, joihin ei ole pidetty enää yhteyttä..
No jos ihan vaan tuttuja, eikä ystäviä, mitä sulla ei varmaan muutenkaan ole, niin entä sitten, mahtaneeko kuulua sulle???
Mitä pelkäät kun numerosi salainen???
- von von
Taas hieno topiikki Säkylästä. YLÖS.
- 20+13
Osin tuttuja olivat. Toisessa autossa olijat tunsivat toisensa, mutta toisessa autossa yksin ollut kuljettaja ei.
- liikenneympyrän fani
Meilä täällä Säkylässä on niin iso ja hieno liikenneympyrä että siinä kolaroidaankin enemmän kuin muissa Suomen liikenneympyröissä yhteensä.
- von Lagerbom
Ei tämä kolari kai sattunut siinä kohdassa vaan entisen Esson risteyksessä kaiketi..
- essonvessa
von Lagerbom kirjoitti:
Ei tämä kolari kai sattunut siinä kohdassa vaan entisen Esson risteyksessä kaiketi..
Esson risteykseen heti ympyrä ja sokeritoppa siikaverkoilla.
- Näin se vain menee!
essonvessa kirjoitti:
Esson risteykseen heti ympyrä ja sokeritoppa siikaverkoilla.
Ympyrä myös nykyisen S-marketin risteykseen! Ihmettelen, miksi Säkylän ensimmäinen ympyrä piti änkeä risteykseen, jossa ei edes vilinää ole niin paljoa. Nykyisen S-marketin risteys on selvästi vilkkaampi. Kenties pelättiin, että Säkylän palveluita alkaisi valua myös Pikatien toiselle puolelle.
Itse ihmettelen siinä Säkylän nykyisen S-marketin risteyksessä useimpia niitä, jotka kääntyvät Säkylän keskustasta Euraan päin. Ne, jotka tulevat toiselta puolelta Ohikulkutietä joko keskustaan tai Euran suuntaan, kuuluisivat olla etuajo-oikeutettuja. Vasemmalle kääntyvä väistää siinäkin risteyksessä! Tämä pätee kaikkiin liikennevalottomiin ja ympyrättömiin risteyksiin, olivat vastakkain sitten kaksi yhtä leveää kaksisuuntaista asfaltti-/hiekkatietä tai yksi- ja kaksisuuntaiset tiet. Ympyrä toisi ratkaisun tuohonkin ongelmaan, jos se tajuttaisiin kyseiseen risteykseen hakea.
- ympyskäine
Kuivansillan ramoissakin on ollut kuolonkolari joskus 70-luvulla. Olisikohan ympyrän paikka?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.142053Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161861579Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1571448Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1001362Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381208- 84958
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas139945Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49942Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.140829Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13827