Kysymys palstan neegereille!

Valkea Suomalainen

Kysymys palstan neegereille!

Miten nyky elämänne poikkeaa jos vertaatte sitä entiseen elämäänne?

Onko teillä ikävä sitä vuohenpaskaa joka peitti hauraan majanne lattian? Ikävöittekö niitä kilometrien pituisia vedenhakumatkoja? Saatteko suorastaan nostalgisen myrskyn rintaanne kun muistelette niitä satoja kärpäsiä lapsenne naamassa kun se silmät turvonneina imi sitä kansallispuvuntaskua muistuttavaa rintaa? Entä ne huumepäissään kuljeskelevat tappajat jotka kulkivat kylästä kylään ja ja ampuivat kaiken mikä eteen sattui? Onko niitä kovakin ikävä? Entä ne paikalliset ”lääkärit” jotka tanssivat rummun tahdissa ja heittelivät kananluita hiekkaan ja lukivat sitten niistä sairautenne ja mahdollisen hoitotarpeen? Edustiko se ”lääketiede” jotenkin parempaa ja toimivampaa järjestelmää kuin nämä meidän terveyskeskuksemme ja sairaalamme? Mielenne valtaa varmaan suunnaton haikeus kun muistelette niitä kusi- ja paskapuroja jotka virtasivat majanne oviaukon ohi?

No nyt tuo ”älykäs” ja jumalan suojelema elämä on taakse jäänyttä ja kaikki tuttu ja turvallinen on vaihtunut sivistymättömään ja turmeltuneeseen elämään, jolta teidän tulee suojella lapsianne kaikin tavoin. Nuorisonne käyttää kusisten, repaleisten rättien sijaan muotifarkkuja. Vuohenpaskamajat ovat vaihtuneet uusiin kerrostaloasuntoihin. Vanhuksianne ei tarvitse kuljettaa härän vetämällä lavetilla vaan uusi tilataksi hakee suoraan oven edestä ja lasku siitä, kuten niin monesta muustakin, menee suoraan kunnan piikkiin. Ja jos rahaa tarvitseekin käyttää, niin sitä saa kätevästi taikaseinästä taikakoodilla ihan ilmaiseksi. Kuin vessapaperia rullasta repien. Toivottavasti ette urbaanissa kaupunkiympäristössä joudu kenenkään työssäkäyvän veronmaksajan tönäisemäksi. Hektisessä kaupunkiympäristössä ihmiset eivät koskaan tönäise toisiaan kuin aivan puhdasta ilkeyttään. Mutta tämänhän te jo tiedättekin.

Kysyn, koska olen ymmärtänyt, että teillä on maassamme jotenkin kurjaa ja me Suomalaiset olemme rasisteja (ainakin siitä päätellen mitä banderolleissanne lukee kun hulmutatte niitä eduskuntatalon edustalla), ja naisemme ovat mielestänne huoria joita voi raiskata ja nuoria miehiämme sekä työtään tekeviä bussinkuljettajia pahoinpidellä ihan vaan mennen tullen, jos siltä sattuu tuntumaan? Hyväksi tarkoitettu sosiaalikoneistomme ruokkii ja vaatettaa teidät, kouluttaa lapsenne, aseistaa kotimaassaan vielä asuvat miehenne, sallii teidän kailottaa kalliisiin älypuhelimiin tunnin mittaisia puheluja. Kuntamme kustantaa teille moskeijat. Ne samat tilat joista normaali olosuhteissa olisi mahdollista saada vuokratuottoa, ovat nyt teidän ilmaiskäytössä jossa voitte palvoa hennaparrat tutisten sitä taruolentoa jonka ikeestä te onnettomat ette koskaan tule pääsemään eroon. Esitän lopuksi kysymyksen johon voitte vastata, sikäli kun kirjoitustaitonne sen mahdollistaa, että mikä olisi sellainen yhteiskunnan rakenne ja maantieteellinen sijainti jossa te tuntisitte olonne hyväksi ja ennen kaikkea, saisitte hallittua sitä elämäänne ihan itsenäisesti ilman, että maailman auttavien käsien täytyisi olla jatkuvasti paapomassa teitä? Missä sijaitsee se Shangri-La joka tarjoaisi teille sen oikean elämän?

4

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Melko pätevää

      Muuten nappiin mutta moskeijat ei ole rakennettu yleisistä verorahoista. Ev lut kirkotkin on rakennettu kirkollisveroilla joka on vapaaehtoinen vero.

    • Good laughs

      how good laughs for the evening I got from that :D

      keep writing more to make me laugh again..hah

      Greetings,

      A foreigner

    • proud to be me

      The sooner I get out of this Godforsaken pit of a country the better off I am. Back to the country of my birth, good ole USA. Back to my big house and swimming pool, back to my cars. Out of this miniature world of shoebox houses and toy cars.
      See ya later, NOT.

    • Even prouder

      Proud to be me...Thank God I`m not you.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      228
      5570
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      133
      5115
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4898
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      128
      2173
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      404
      1847
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      50
      1747
    7. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      90
      1697
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1672
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      94
      1395
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      381
      1337
    Aihe