Kysymys palstan neegereille!

Valkea Suomalainen

Kysymys palstan neegereille!

Miten nyky elämänne poikkeaa jos vertaatte sitä entiseen elämäänne?

Onko teillä ikävä sitä vuohenpaskaa joka peitti hauraan majanne lattian? Ikävöittekö niitä kilometrien pituisia vedenhakumatkoja? Saatteko suorastaan nostalgisen myrskyn rintaanne kun muistelette niitä satoja kärpäsiä lapsenne naamassa kun se silmät turvonneina imi sitä kansallispuvuntaskua muistuttavaa rintaa? Entä ne huumepäissään kuljeskelevat tappajat jotka kulkivat kylästä kylään ja ja ampuivat kaiken mikä eteen sattui? Onko niitä kovakin ikävä? Entä ne paikalliset ”lääkärit” jotka tanssivat rummun tahdissa ja heittelivät kananluita hiekkaan ja lukivat sitten niistä sairautenne ja mahdollisen hoitotarpeen? Edustiko se ”lääketiede” jotenkin parempaa ja toimivampaa järjestelmää kuin nämä meidän terveyskeskuksemme ja sairaalamme? Mielenne valtaa varmaan suunnaton haikeus kun muistelette niitä kusi- ja paskapuroja jotka virtasivat majanne oviaukon ohi?

No nyt tuo ”älykäs” ja jumalan suojelema elämä on taakse jäänyttä ja kaikki tuttu ja turvallinen on vaihtunut sivistymättömään ja turmeltuneeseen elämään, jolta teidän tulee suojella lapsianne kaikin tavoin. Nuorisonne käyttää kusisten, repaleisten rättien sijaan muotifarkkuja. Vuohenpaskamajat ovat vaihtuneet uusiin kerrostaloasuntoihin. Vanhuksianne ei tarvitse kuljettaa härän vetämällä lavetilla vaan uusi tilataksi hakee suoraan oven edestä ja lasku siitä, kuten niin monesta muustakin, menee suoraan kunnan piikkiin. Ja jos rahaa tarvitseekin käyttää, niin sitä saa kätevästi taikaseinästä taikakoodilla ihan ilmaiseksi. Kuin vessapaperia rullasta repien. Toivottavasti ette urbaanissa kaupunkiympäristössä joudu kenenkään työssäkäyvän veronmaksajan tönäisemäksi. Hektisessä kaupunkiympäristössä ihmiset eivät koskaan tönäise toisiaan kuin aivan puhdasta ilkeyttään. Mutta tämänhän te jo tiedättekin.

Kysyn, koska olen ymmärtänyt, että teillä on maassamme jotenkin kurjaa ja me Suomalaiset olemme rasisteja (ainakin siitä päätellen mitä banderolleissanne lukee kun hulmutatte niitä eduskuntatalon edustalla), ja naisemme ovat mielestänne huoria joita voi raiskata ja nuoria miehiämme sekä työtään tekeviä bussinkuljettajia pahoinpidellä ihan vaan mennen tullen, jos siltä sattuu tuntumaan? Hyväksi tarkoitettu sosiaalikoneistomme ruokkii ja vaatettaa teidät, kouluttaa lapsenne, aseistaa kotimaassaan vielä asuvat miehenne, sallii teidän kailottaa kalliisiin älypuhelimiin tunnin mittaisia puheluja. Kuntamme kustantaa teille moskeijat. Ne samat tilat joista normaali olosuhteissa olisi mahdollista saada vuokratuottoa, ovat nyt teidän ilmaiskäytössä jossa voitte palvoa hennaparrat tutisten sitä taruolentoa jonka ikeestä te onnettomat ette koskaan tule pääsemään eroon. Esitän lopuksi kysymyksen johon voitte vastata, sikäli kun kirjoitustaitonne sen mahdollistaa, että mikä olisi sellainen yhteiskunnan rakenne ja maantieteellinen sijainti jossa te tuntisitte olonne hyväksi ja ennen kaikkea, saisitte hallittua sitä elämäänne ihan itsenäisesti ilman, että maailman auttavien käsien täytyisi olla jatkuvasti paapomassa teitä? Missä sijaitsee se Shangri-La joka tarjoaisi teille sen oikean elämän?

4

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Melko pätevää

      Muuten nappiin mutta moskeijat ei ole rakennettu yleisistä verorahoista. Ev lut kirkotkin on rakennettu kirkollisveroilla joka on vapaaehtoinen vero.

    • Good laughs

      how good laughs for the evening I got from that :D

      keep writing more to make me laugh again..hah

      Greetings,

      A foreigner

    • proud to be me

      The sooner I get out of this Godforsaken pit of a country the better off I am. Back to the country of my birth, good ole USA. Back to my big house and swimming pool, back to my cars. Out of this miniature world of shoebox houses and toy cars.
      See ya later, NOT.

    • Even prouder

      Proud to be me...Thank God I`m not you.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe