Minkälaisia tunteita isäksi tulo herätti?
Oliko se ylpeyden ja ilon aihe? Huolestuttiko ajankäyttö ja taloudelliset tekijät?
Miehestä isäksi
3
386
Vastaukset
- kahden isä
Ilo ja huoli tulevasta yhtäaikaa. Miten osaan olla isä?Toivoo että vauva on terve. Opinko hoitamaan pikku vauvaa? saanko nukuttua tarpeeksi?...No kaksi lasta ja toinen on jo 19v ja toinen täytti 17v Hyvin on pärjätty ja etukäteen ei kannata murehtia-murhehtii sitten kun kohdalle osuu.
- Ufomies
Minkälaisia tunteita isäksi tulo herätti?
-Onko tuleva lapseni kiinnostunut ufoista?
Oliko se ylpeyden ja ilon aihe? Huolestuttiko ajankäyttö ja taloudelliset tekijät?
-Samaan aikaan pelko, ettei ole kiinnostunut ufoista, mutta innostus, että saattaa olla. Ufoinnostus on synnynnäistä, sen näkee keskimäärin 6 kk ikäisestä vauvasta.
-Pelkäsin tulevani jälleen kaapatuksi ja joutuvani olemaan töistä pois eli vähän - sitäsaamitätilaa
VOI H*LVETTI, V*TTU, S*ATANA
siinäpä mun tunteet..
"e-pillerit petti"(mukamas) ja myöhemmin tunnusti että oli tietoisesti lopettanut niiden käytön koska halusi tuon "nahkapokaalinsa"..
ja olin vielä sanonut että jos haluaa lapsia niin tekee jonkun muun kanssa koska itse EN HALUA lapsia..tässäkään päätöksessä en saanut olla vaikuttamassa..mutta teenkin kohta sellaisen päätöksen että muutan omaan kämppään ja muija saa kakaransa kanssa jäädä rähjäiseen kaksioon ja maksaa kaiken AIVAN ITSE.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1744934Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat334527Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2544512Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,164315Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi2043564Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis883227Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos813159Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993057Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2462890Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432822