Ehkäisyä ei varmaankaan auta viranomaisyhteistyö psyykensairaiden äitien tukemisessa lapsien ja isien erkaannuttamiseksi.. Merkillistä ettei nykyään enää ymmärretä että lapsilla on myös isät..
Perhesurmien ehkäisyyn odotetaan ideoita tänään
Keskiviikko 29.1.2014 klo 01.05
Sisäministeriön työryhmältä odotetaan tänään esityksiä siitä, miten perhesurmia voitaisiin ehkäistä viranomaisten nykyistä paremmalla yhteistyöllä ja tiedonkululla.
Tätä nykyä perheiden hätään puuttumista voivat rajoittaa muun muassa monenlaiset salassapitosäännökset.
Aiempien selvitysten perusteella perhesurmia edeltävät usein vanhempien väkivalta- mielenterveys- ja päihdeongelmat, jotka ovat monesti viranomaisten tiedossa.
STT
Perhesurmien ehkäisyt
2
67
Vastaukset
- von Lagerbom
Tällaisten tapahtumien tulisi herättää päättäjät huomaamaan nykyisin vallalla oleva äitien suosiminen, ei lainkaan väliä millainen äiti on. Sosiaaliväen, naisten näkemyshän on, että äiti on aina parempi kuin mies. Mahtaneeko taustalla olla viranomaisten lesbotanttaisuus ja miesviha..
Tässä alla olevassa tapauksessakin kai taustana oli että äiti aikoi muuttaa lapsen kanssa suomeen ja ettei isä olisi enää lastaan nähnyt..
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288647188937.html?pos=ok-trm-uutu - 34656452312434
Täysin tietoista vihervahemmiston politiikkaa suomalaisuuden alasajamiseksi, suomalainen ydinperhe on tuhottava instituutiona koska se ei edistä vallankumoukselle suotuisan ilmapiirin muodostumista. Siinä sivussa tuhotaan suomalainen identiteetti ja työpaikat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632162Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381324En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71970Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21885Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?155859Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19736
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93709
